کاهش قیمت طلا و سکه امروز ۱۳ شهریور

کاهش قیمت طلا و سکه امروز ۱۳ شهریور

نرخ اونس جهانی در بازار امروز ۱۳ شهریور ۱۸۲۸ دلار ثبت شد. قیمت طلا ۱۸ عیار به یک میلیون و ۱۶۳ هزار تومان رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، در بازار امروز اونس جهانی حدود دو دلار کاهش پیدا کرد و به نرخ ۱۸۲۸ دلار رسید. قیمت طلا ۱۸ عیار به یک میلیون و ۱۶۳ هزار تومان کاهش پیدا کرد.

قیمت سکه طرح قدیم ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و قیمت سکه طرح جدید ۱۱ میلیون و ۹۸۰ هزار تومان اعلام شد.

دنیای اقتصاد نوشت:

کاهش نوسانات در بازار سکه

هفته گذشته نوسانات در بازار سکه محدودتر از بازار دلار بود. سکه در هفته‌ای که گذشت از یکسو توان شکست محدوده ۱۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان را نداشت و از سوی دیگر هیچ‌گاه حمایت ۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان را از دست نداد. روز پنج‌شنبه نیز فلز گران‌بهای داخلی با تکیه بر رشد دلار توانست ۹۰ هزار تومان افزایش را به ثبت برساند و پشت مرز ۱۲ میلیون تومانی قرار بگیرد.

قیمت سکه و طلا تحت‌تاثیر نرخ ارز که روند نزولی را در هفته گذشته دنبال کرد دوباره به کانال ۱۱ میلیون تومان بازگشت و پس از چند رفت و برگشت در یک‌قدمی کانال ۱۲ میلیون تومانی آرام گرفت. به این ترتیب هر قطعه از سکه امامی در معاملات روز پنج‌شنبه به سطح ۱۱ میلیون و ۹۹۰ هزار تومان افزایش یافت و از افت هفتگی در امان ماند. درحال حاضر بازار سکه و طلا با رکود فصلی مواجه شده و داد و ستدها کاهش یافته و از آنجا که معاملات بازار سکه با توجه به قیمت ارز انجام می‌شود، افت هزار تومانی نرخ دلار بهای سکه را نیز کاهش داده و البته در این بین قیمت اونس جهانی طلا نیز نوسان زیادی را شاهد بود که این امر نیز تاحدودی بر قیمت سکه و طلا و در کشور تاثیرگذاشته است.

مقاومت فنی اونس طلا

سرمایه‌گذاران اونس طلا در معاملات بازار جهانی در حالی در انتظار انتشار گزارش‌های بازار کار آمریکا بودند – که می‌تواند نقش تعیین‌کننده‌ای در مشخص کردن سیاست پولی آینده فدرال رزرو آمریکا داشته باشد – که همزمان با تضعیف شاخص دلار، قیمت طلا روز جمعه شاهد افزایش قابل‌توجهی بود. به طوری که بهای این فلز گرانبها در روز گذشته در ساعت ۱۹:۴۵ به وقت تهران به ۱۸۳۲ دلار رسید. قرار گرفت. به گفته عده‌‌‌ای از تحلیلگران فنی این بازار رفتار قیمتی طلای جهانی در موقعیت کنونی خود در محدوده سطح مقاومتی قدرتمندی قرار گرفته و بر همین اساس می‌توان انتظار داشت چند روزی ثابت بماند. همچنین تحرکات منفی برای افت ارزش شاخص دلار و گزارش‌های امیدبخش اشتغال آمریکا می‌توانند عواملی برای بهبود وضعیت اونس باشند.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند