آخرین قیمت طلا و سکه تا پیش از امروز ۲۰ دی ۹۹ چقدر بود؟

آخرین قیمت طلا و سکه تا پیش از امروز ۲۰ دی ۹۹ چقدر بود؟

هر قطعه سکه تمام بهار آزادی روز پنج‌شنبه ۱۱ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان قیمت‌گذاری شد. اما آخرین قیمت طلا تا پیش از امروز ۲۰ دی ۹۹ چقدر بود؟

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت طلا گرمی ۱۸ عیار در بازار آزاد روز پنجشنبه ۱۸ دی با ۹,۵۰۰ تومان کاهش، یک میلیون و ۱۵۷ هزار و ۳۰۰ تومان معامله شد.

همچنین دنیای اقتصاد در این مورد نوشت: قیمت طلا در معاملات روز پنج‌شنبه بازار جهانی تحت‌تاثیر بهبود بازده اوراق خزانه که پیروزی دموکرات‌ها در انتخابات سنای جورجیا را تحت‌الشعاع قرار داد، با کاهش روبه‌رو شد. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۲/ ۱ درصد کاهش، به ۱۸۹۰ دلار و ۴۰ سنت رسید.

بهای طلا در معاملات این بازار روز پنجشنبه ۴۵ دلار و ۸۰ سنت معادل ۳/ ۲ درصد کاهش یافته و در ۱۹۱۲ دلار و ۶۰ سنت بسته شده بود.

بازده اوراق خزانه ۱۰ ساله آمریکا که روز چهارشنبه برای نخستین بار از مارس بیش از یک درصد صعود کرده بود، رشد خود را حفظ کرد و جذابیت سرمایه‌گذاری در طلا را که دارایی بدون بازدهی است، کاهش داد. با این حال پیروزی دموکرات‌ها در انتخابات سنای جورجیا راه را برای تصویب تدابیر محرک مالی بیشتر در دوران بایدن هموار می‌کند و این موضوع کاهش قیمت طلا را محدود کرد.

هفته خنثای سکه

قیمت طلا و سکه طرح جدید در آخرین روز معاملاتی هفته گذشته نسبت به روزکاری قبل با کاهش همراه شد. در ادامه روند کاهشی سکه از روز چهارشنبه با عقب‌نشینی اونس طلا از سقف روزانه خود و ادامه این روند تا روز جمعه بر بهای سکه و طلا در داخل کشور تاثیر گذاشت و کاهش نرخ دلار روند کاهشی این مسکوکات را شدت بخشید؛ تا جایی که سکه که در روزهای پایانی هفته از مرز ۱۲ میلیون تومان گذشته بود کاهش بیشتری را تجربه کرد و در حفظ این کانال ناکام ماند و نتوانست در برابر کاهش هر دو محرک اصلی این بازار دوام بیاورد.

هر قطعه سکه تمام بهار آزادی روز پنج‌شنبه ۱۱ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان قیمت‌گذاری شد؛ شرایطی که سبب کاهش ۱/ ۰ درصدی سکه در مقیاس هفتگی شد.

اخبار مرتبط با طلا را در صفحه اختصاصی ارز و طلا تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند