علت افزایش قیمت طلا و سکه / آخرین قیمت طلا تا پیش از امروز 4 دی 99

علت افزایش قیمت طلا و سکه / آخرین قیمت طلا تا پیش از امروز 4 دی 99

هر قطعه سکه تمام طرح جدید 11 میلیون 980 تومان قیمت خورد. اما آخرین قیمت طلا تا پیش از امروز چهارم دی 99 چقدر بود؟

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت طلا گرمی 18 عیار در بازار آزاد دیروز چهارشنبه ۳ دی با 6,900 تومان افزایش، یک میلیون و 149 هزار تومان معامله شد.

در این مورد دنیای اقتصاد نوشت: قیمت طلا در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی تحت تاثیر تضعیف ارزش دلار و نگرانی‌ها نسبت به تهدید رئیس‌جمهور آمریکا برای عدم امضای بسته کمک مالی کرونایی افزایش یافت. بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری  تا ساعت 19 به وقت تهران به 1876 دلار رسید این رقم در روز سه‌شنبه در قیمت 1852 دلار بسته شده بود.

شیوع نوع جدیدی از ویروس کرونا در انگلیس که کشورهای دیگر را وادار کرده است مرزهایشان را به روی این کشور ببندند و تلاش داروسازان برای آزمایش واکسنشان در برابر این نوع جدید، نگرانی‌ها نسبت به روند احیای اقتصادی جهانی را افزایش داده است و این مهم سبب کاهش رشد سالانه طلا شده و رشد اونس طلا را به 23 درصد کاهش داده؛ درحالی‌که این رقم در نیمه دوم آبان ماه به 29 درصد رسید.

سکه در نزدیک کانال 12 میلیونی

قیمت طلا و سکه طرح جدید در روز چهارشنبه نسبت به روزهای قبل با افزایش همراه شد؛ سکه تمام بهار آزادی که روز سه‌شنبه در محدوده 11 میلیون تومان قیمت خورده بود، روز گذشته در نزدیکی کانال 12 میلیون تومان بسته شد و هر قطعه تمام طرح جدید 11 میلیون 980 تومان قیمت خورد که افزایش 150 هزار تومانی را نشان می‌دهد.

همچنین با افزایش قیمت سکه تمام بهای دو قطعه کوچک‌تر نیز افزایشی شد و به این ترتیب قیمت نیم‌سکه بهار آزادی 6 میلیون و 250 هزار تومان، ربع‌سکه بهار آزادی 4 میلیون و 200 هزار تومان تعیین شده است.

علت افزایش طلا و سکه در روز چهارشنبه را می‌توان افزایش 10 دلاری اونس طلا در بازار جهانی و ورود دلار به کانال 26 هزار تومانی به‌عنوان دو محرک اصلی مو موثر بر بازار طلا و سکه دانست.

اخبار مرتبط با طلا را در صفحه اختصاصی ارز و طلا تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند