عقبگرد موقت طلای جهانی/ کاهش ۱۴۰ هزار تومانی قیمت سکه امامی

عقبگرد موقت طلای جهانی/ کاهش ۱۴۰ هزار تومانی قیمت سکه امامی

انواع سکه در بازار طلا خلاف جهت روند نزولی قیمت اونس جهانی افزایش قیمت را تجربه می‌کنند. این در شرایطی است که قیمت سکه امامی ۱۴۰ هزار تومان کاهش یافته است.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت طلا در معاملات پرتلاطم روز دوشنبه بازار جهانی همچنان در مسیر کاهش بود زیرا تقویت شاخص دلار باعث لطمه زدن به تقاضای خرید برای این فلز گرانبها شد. این مهم باعث شد تا طلا نزدیک به پایین‌‌‌ترین سطح سه‌ماهه خود در نوسان باشد.

علاوه بر این قرار گرفتن قیمت طلا در سطح مقاومتی سخت باعث شد تا افت آن به نسبت محدودتر شود. به طوری که این فلز گرانبها  موقتا به زیر سطح۱۸۰۰دلار نزول کرد و پس از بازگشت، ساعت ۱۹:۴۵در قیمت۱۸۱۲دلار معامله شد.

به گفته برخی از کارشناسان بازار طلا اگرچه این فلز به عنوان یک محافظ تورمی تلقی می‌شود، اما نسبت به افزایش نرخ بهره کوتاه‌مدت ایالات متحده و بازده اوراق قرضه حساس بوده و با توجه به شرایط فعلی هزینه فرصت نگهداری این کالای با ارزش افزایش یافته است.(دنیای اقتصاد)

در شرایطی که قیمت اونس جهانی در اولین روز معاملاتی خود با نرخ ۱۸۰۱ دلار و ۹۹ سنت ثبت شده است‌، اما بازار طلا و سکه برخلاف سیر نزولی بازار جهانی و به‌دنبال نوسانات قیمت دلار در بازار آزاد، افزایش قیمت سکه را تجربه می‌کند. این در حالی است که سکه امامی ۱۴۰ هزار تومان کاهش قیمت داشته است.

به این ترتیب سکه امامی در این ساعت از معاملات، ١۴میلیون و ۳۲۱ هزارتومان قیمت خورده است. این سکه روز گذشته با قیمت ١۴ میلیون و ۴۶۰ هزارتومان معامله می‌شد که کاهش قیمتی در حدود ۱۴۰ هزار تومان را نشان می‌دهد.

نیم سکه نیز با قیمت ۷ میلیون و ۸۹۵ هزارتومان معامله می‌شود. آخرین قیمت معاملاتی نیم سکه در روز گذشته، ۷میلیون و ۸۴۵ هزارتومان بود که افزایشی نزدیک به ۵۰ هزار تومان روبرو بوده است.

همچنین ربع سکه ۴ میلیون و ۹۰۲ هزارتومان قیمت خورده است که نسبت به قیمت روز معاملاتی گذشته معادل ۴ میلیون و ۸۵۲ تومان، افزایش قیمتی در حدود ۵۰ هزار تومان داشته است.

هر سکه یک گرمی نیز با قیمت ۲ میلیون و ۸۵۲ هزارتومان معامله می‌شود که نسبت به قیمت آن در روز گذشته معادل ٢ میلیون و ۷۵۸ هزار تومان افزایشی در حدود ۱۰۰ هزار تومان داشته است.

حباب سکه چقدر است؟

به این ترتیب هر سکه امامی یک میلیون و ۳۹۴ هزارتومان، نیم سکه،  یک میلیون و ۴۳۶ هزارتومان، ربع سکه، یک میلیون و ۶۷۰ هزار تومان و هر سکه یک گرمی، یک میلیون و ۲۶۰ هزار تومان حباب دارد.(اقتصادآنلاین)

آخرین اخبار نرخ طلا و سکه را در صفحه طلا و ارز تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند