افزایش قیمت طلا و سکه در بازار/ قیمت دلار و یورو امروز ۱۴۰۰/۷/۲۷

افزایش قیمت طلا و سکه در بازار/ قیمت دلار و یورو امروز ۱۴۰۰/۷/۲۷

عقبگرد دلار و بازده اوراق خزانه آمریکا، در بازارهای جهانی فرصت صعود به طلا را داد مساله‌ای که در پی آن سکه و طلا در بازار داخلی نیز روندی صعودی را دنبال کردند.

به گزارش تجارت‌نیوز، عقبگرد دلار و بازده اوراق خزانه آمریکا به طلا فرصت داد در معاملات روز سه شنبه بازار جهانی صعود کند.

براساس گزارش ایسنا، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۵ درصد افزایش، به ۱۷۷۳ دلار و ۷۷ سنت رسید. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۵ درصد افزایش، به ۱۷۷۴ دلار و ۴۰ سنت رسید. بهای معاملات این بازار شب گذشته با ۰.۲ درصد کاهش، در ۱۷۶۵ دلار و ۷۰ سنت بسته شده بود.دلار به پایینترین حد دو هفته اخیر در برابر سبدی از ارزها سقوط کرد و طلا را برای خریداران غیرآمریکایی ارزانتر ساخت. بازده اوراق خزانه ۱۰ ساله آمریکا هم ضعیف شد و هزینه نگهداری از طلا را کاهش داد. نیکلاس فراپل، مدیرکل جهانی شرکت ای بی سی بولیون گفت: اگرچه طلا در بازه محدودی مانده است اما اگر بالای ۱۷۶۰ دلار بماند، می تواند به سطح ۱۷۸۲ دلار و حتی ۱۸۰۰ دلار بازگردد. اما شکسته شدن سطح ۱۷۵۹ دلار طلا را تا محدوده ۱۷۳۷ تا ۱۷۴۱ دلار عقب می برد.

وی خاطرنشان کرد همه به حد کافی متقاعد نشده اند که طلا خرید کنند و سرمایه گذاران کلان هم به نظر نمی رسد مجاب شده باشند طلای بیشتری برای پوشش ریسک تورم خریداری کنند. افزایش نرخهای بهره هم بخشی از واقعیت زندگی هستند.

بر اساس گزارش رویترز، اندرو بیلی، رییس بانک مرکزی انگلیس روز یکشنبه سیگنال جدیدی درباره افزایش نرخهای بهره در پی بالا رفتن ریسکهای تورم به بازار مخابره کرد. فعالان بازار همچنین به آماری که نشان داد تولید کارخانه ای آمریکا در سپتامبر کاهش پیدا کرده است، واکنش نشان دادند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری ۱.۱ درصد صعود کرد و به ۲۳ دلار و ۴۲ سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۸ درصد افزایش، ۱۰۴۴ دلار و ۱۱ سنت بود. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۷ درصد افزایش، به ۲۰۲۸ دلار و ۳۹ سنت رسید.

براساس گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در بازار آزاد امروز سه شنبه ۲۷ مهر با ۲۳۸ تومان افزایش، ۲۷,۵۰۲ تومان معامله شد. در طی معاملات امروز، ۲۷,۵۳۸ تومان بیشترین قیمت و ۲۷,۳۴۰ تومان کمترین قیمت ثبت شده برای دلار است.

همچنین، بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴,۲۰۰ تومان اعلام کرده است.

قیمت یورو در بازار آزاد امروز سه شنبه ۲۷ مهر با ۳۶۲ تومان افزایش، ۳۲,۰۲۴ تومان معامله شد. در طی معاملات امروز، ۳۲,۰۷۹ تومان بیشترین قیمت و ۳۱,۷۵۴ تومان کمترین قیمت ثبت شده برای یورو است.

همچنین، قیمت یورو در بانک مرکزی ۴,۶۲۵ تومان تعیین شد.

طبق نرخ‌های اعلامی اتحادیه طلا و جواهر تهران سکه و ارز قیمت سکه امامی در بازار آزاد امروز سه شنبه ۲۷ مهر با ۱۶۹,۰۰۰ تومان افزایش، ۱۱,۷۲۰,۰۰۰ معامله شد.

قیمت سکه بهار آزادی در بازار آزاد امروز با ۱۵۲,۰۰۰ تومان افزایش، به ۱۱,۳۵۱,۰۰۰ تومان، قیمت نیم سکه با ۲۰,۰۰۰ تومان افزایش، به ۵,۹۵۰,۰۰۰ تومان و قیمت ربع سکه نیز با ۳۰,۰۰۰ تومان افزایش، به ۳,۵۰۰,۰۰۰ تومان رسید.

همچنین قیمت طلا گرمی ۱۸ عیار در بازار آزاد امروز سه شنبه ۲۷ مهر با ۸,۸۰۰ تومان افزایش، ۱,۱۴۵,۸۰۰ معامله شد.

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند