قیمت طلا کاهش یافت

قیمت هر اونس طلا که در معاملات اولیه روز جمعه به ۱۳۶۱ دلار و ۷۶ سنت رسیده بود، در پایان معاملات دیروز با ۰.۵۰ درصد کاهش به ۱۳۴۶ دلار و ۹۶ سنت رسید.
قیمت طلا کاهش یافت

در حالی که شاخص ارزش دلار از پایین‌ترین رقم ۳ سال گذشته بالاتر آمده و در شرایطی که سرمایه‌گذاران نگران افزایش نرخ تورم در آمریکا هستند، قیمت طلا روز جمعه کاهش یافت، اما همچنان در نزدیکی بالاترین رقم ۳ هفته گذشته باقی ماند.

به گزارش تجارت‌نیوز، ارزش دلار آمریکا در برابر سبد ارزهای معتبر جهانی دیروز از پایین‌ترین رقم ۳ سال گذشته فاصله گرفت، اما با توجه به اینکه احساس منفی حاکم بر بازار هرگونه تاثیر مثبت ناشی از افزایش بازدهی اوراق خزانه داری آمریکا را خنثی کرد، همچنان در مسیر بزرگترین کاهش هفتگی در ۹ ماه اخیر باقی ماند.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا که در معاملات اولیه روز جمعه به ۱۳۶۱ دلار و ۷۶ سنت رسیده بود، در پایان معاملات دیروز با ۰٫۵۰ درصد کاهش به ۱۳۴۶ دلار و ۹۶ سنت رسید.

قیمت فلز زرد در این هفته افزایش ۲٫۴ درصدی را به ثبت رساند که بیشترین رشد هفتگی از اکتبر ۲۰۱۷ تاکنون بود. قیمت هر اونس طلای آمریکا در پایان معاملات دیروز با ۰٫۰۷ درصد افزایش به ۱۳۵۶ دلار و ۲۰ سنت رسید.

میشائیل الینگستون، تاجر بازار طلا در آمریکا گفت: تقویت ارزش دلار موجب پایین آمدن قیمت طلا شده است.

در بازار فیزیکی طلا، تقاضا در آسیا به دلیل تعطیلات سال نوی چینی کم بوده است. در هند، قیمت طلای فیزیکی برای اولین بار در طی ۳ هفته گذشته به دلیل افت تقاضا با قیمتی پایین‌تر از رقم جهانی فروخته شد.

در سایر بازارهای فلزات گرانبها، قیمت نقره دیروز با ۱٫۳ درصد کاهش به ۱۶ دلار و ۶۶ سنت رسید، اما همچنان در مسیر رشد هفتگی ۲ درصدی باقی ماند.

قیمت پلاتین هم پس از رسیدن به بالاترین رقم یک ماه و نیم گذشته، یعنی ۱۰۱۲ دلار و ۷۰ سنت، اندکی تعدیل شد و با ۰٫۲ درصد افزایش به ۱۰۰۳ دلار و ۲۴ سنت رسید.

 

منبع: تسنیم

این مطلب را به اشتراک بگذارید