قیمت طلا امروز ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ادامه کاهش قیمت سکه – تجارت‌نیوز
خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : پیش‌بینی بازار مسکن در نیمه دوم سال/ وقت خرید خانه است؟
تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

قیمت طلا امروز ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ادامه کاهش قیمت سکه

9 16

در بازار طلا و سکه امروز (شنبه) نرخ طلا و سکه کاهش یافت. انس جهانی طلا نسبت به روز گذشته یک دلار کاهش پیدا کرد. قیمت سکه کاهش ۱۱۷ هزار تومانی را ثبت کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، در بازار جهانی، انس طلا امروز به ۱۷۶۹ دلار رسید. در بازار داخلی نرخ طلای ۱۸ عیار قیمت ۹۷۸ هزار تومان را ثبت کرد.

در سایت اتحادیه فروشندگان طلا، قیمت سکه طرح قدیم ۹ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان و قیمت سکه طرح جدید به قیمت ۹ میلیون و ۸۳۰ هزار تومان ثبت شد.

قیمت نیم سکه هم نزولی بود و قیمت ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان را ثبت کرد.

44طلا

در کنار روند نزولی قیمت طلا در بازار هفته گذشته، طلا که ۲۲ آوریل با رسیدن به سطح ۱۷۹۷ دلار، بالاترین رکورد قیمت دو ماهه را به ثبت رساند، در مسیر ثبت نخستین رشد ماهانه در سال میلادی جاری قرار دارد.عاملی که قیمت طلا را با کاهش روبه‌رو کرد، بازده بالاتر اوراق قرضه و آمار اقتصادی آمریکا بود که به بالاترین حد خود در دو هفته گذشته رسید.

در هفته گذشته روند کاهشی قیمت سکه ادامه داشت، البته این روند نزولی در سکه‌های گرمی، ربع و نیم سکه کمتر از سکه تمام بود. بازار طلا و سکه هم افت‌های چشمگیری را شاهد بودند، به طوری که حباب سکه به محدوده ۳۰هزار تومان نزدیک شد. هر سکه بهار آزادی در هفته گذشته توانست بهای خود را از ۱۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به ۹ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان کاهش دهد و ۵/ ۱ درصد معادل ۲۵۰ هزار تومان افت کند.

آخرین اخبار مرتبط با بازار طلا و ارز را در صفحه طلا و ارز تجارت‌نیوز بخوانید.

 

نظرات