آخرین قیمت طلا پیش از امروز ۳ تیر / پیش‌بینی‌ها از بازار طلا چیست؟

آخرین قیمت طلا پیش از امروز ۳ تیر / پیش‌بینی‌ها از بازار طلا چیست؟

قیمت طلا گرمی ۱۸ عیار در بازار آزاد دیروز چهارشنبه ۲ تیر با پنج هزار و ۸۰۰ تومان کاهش، ۱,۰۳۸,۲۰۰ معامله شد. پیش‌بینی‌ها از بازار طلا چیست؟

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت طلا گرمی ۱۸ عیار در بازار آزاد دیروز چهارشنبه ۲ تیر با پنج هزار و ۸۰۰ تومان کاهش، یک میلیون و ۳۸ هزار تومان معامله شد.

دنیای اقتصاد نوشت:

بازگشت فنی طلا

اونس طلا در معاملات بازار جهانی پس از رشد پرقدرت و عبور از مرز ۱۹۰۰ دلاری، مدتی است با روند شدید منفی و افت قیمتی زیاد مواجه شده است. اما این افت در روز چهارشنبه متوقف شد و اونس جهانی مسیر نزولی خود را تغییر داد و رشد قیمتی را تجربه کرد. به این ترتیب (در ساعت ۲۰ روز گذشته) به ۱۷۸۷ دلار افزایش یافت. در حالی که روز قبل از آن بهای این فلز گرانبها در ۱۷۷۷ دلار بسته شد. از عمده دلایل روند نزولی طلا در روزهای گذشته، تاثیرات تغییر ارزش شاخص دلار بود که با افت و خیزهای خود بر روند اونس نیز تاثیر گذاشت. بر این اساس با افت شاخص دلار بار دیگر نگاه سرمایه‌گذاران به سمت بازار طلا معطوف شد؛ واکنشی به محدوده فنی این بازار که باعث حمایت قیمتی این فلز ارزشمند در روز گذشته شد.

افت کمرنگ سکه

در معاملات روز چهارشنبه بازار طلا، سکه تحت‌تاثیر کاهش نامحسوس دلار اندکی کاهشی شد. هر قطعه سکه تمام بهار آزادی روز گذشته به قیمت ۱۰ میلیون و ۳۵۰ تومان رسید که کاهشی ۶۰ هزار تومانی را نسبت به قیمت روز گذشته نشان می‌دهد. اما آنچه مانع از افت بیشتر سکه در بازار داخلی شد افزایش نسبی اونس طلا در بازار جهانی بود. سکه عمدتا از دو بازار دلار در معاملات داخلی و بهای اونس طلا در بازار جهانی تاثیر می‌پذیرد. اما به‌رغم ثبات نسبی دلار در روزهای گذشته سکه همچنان در بالای مرز حساس ۱۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان باقی مانده است، به باور معامله‌گران فنی اگر نرخ از این سطح پایین برود، می‌تواند به کانال ۹ میلیون وارد شود. اما سکه برای مسیربایی دقیق‌تر منتظر اخبار مذاکرات برجام و و روند طلای جهانی است.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند