رييس انجمن صنفی فروشندگان گوشی تلفن همراه پاسخ داد:

قیمت موبایل در سال 98 ارزان می‌شود؟

قیمت موبایل در سال 98 ارزان می‌شود؟

افشار فروتن لاريجانی می‌گوید: ارزان شدن قیمت گوشی تلفن همراه بستگی به وضعیت نرخ ارز و میزان حجم واردات در سال آتی دارد. چنانچه سال آتی نرخ ارز ارزان یا با ثبات بیشتر ادامه یابد قیمت موبایل با نوسان کمتری رو به رو خواهد شد.    

رييس انجمن صنفی فروشندگان سيم كارت و گوشي تلفن همراه در پاسخ به این پرسش که قیمت موبایل در سال 98 ارزان خواهد شد یا خیر؟ به تجارت‌نیوز گفت: ارزان شدن قیمت گوشی به عوامل مختلفی بستگی دارد. وضعیت نرخ ارز، ریجستری و  میزان حجم واردات از عواملی است که می‌تواند در قیمت گوشی تلفن همراه اثرگذار باشد. بنابراین چنانچه وضعیت این سه مولفه در سال آتی روال مطلوبی را داشته باشد انتظار می‌رود که قیمت گوشی تلفن همراه از نوسان کمتری برخوردار باشد و قیمت‌ها روند با ثباتی را طی کند.

افشار فروتن لاريجانی به کمبود برخی از مدل‌های تلفن همراه اشاره کرد و افزود: در سطح بازار برخی از مدل‌های گوشی تلفن همراه که از قیمت بالایی برخوردار هستند با کمبود رو به رو هستند.

او با اشاره به وضعیت بازار موبایل و درباره احتمال اینکه واقعا قیمت موبایل ارزان‌تر می‌شود؟ اظهار کرد: با آنکه انتظار می‌رفت در بازار شب عید با رونق رو به رو باشیم اما این طور نیست. در حال حاضر بازار موبایل با وضعیت آرامی رو به رو است. تمایل اکثر مردم به سمت خرید گوشی‌های تلفن همراه کار کرده و  با قیمت متوسط است. در حقیقت سطح تقاضا برای موبایل‌های گران قیمت کاهش یافته است. همچنین تقاضا برای خرید تلفن همراه‌هایی که با قیمت مناسبی عرضه می‌شوند، بیشتر است.

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند