رئیس اتحادیه بارفروشان در گفتگو با تجارت‌نیوز خبر داد:

میوه‌فروشان گرانفروشی می‌کنند/ قیمت بادمجان ۷ برابر نرخ واقعی!

میوه‌فروشان گرانفروشی می‌کنند/ قیمت بادمجان ۷ برابر نرخ واقعی!

بهای فروش هر کیلوگرم بادمجان در سطح شهر تهران به ۱۸ هزار تومان رسیدهراست. رئیس اتحادیه بارفروشان این قیمت را گرانفروشی دانست و گفت: قیمت واقعی بادمجان کیلویی دو هزار و پانصد تا هشت هزار تومان است.

به گزارش تجارت‌نیوز، برخی مغازه‌های سطح شهر تهران هر کیلوگرم بادمجان را ۱۸ هزار تومان می‌فروشند و قیمت برخی دیگر از انواع سبزیجات و صیفی جات مانند  لوبیا سبز هم به ۲۰ هزار تومان رسیده است! رئیس اتحادیه بارفروشان اما اعلام کرد که قیمت واقعی بادمجان از کیلویی دو هزار و ۵۰۰ تومان شروع می‌شود و قیمت بادمجان درجه یک صادراتی نیز هشت هزار تومان است!

مصطفی دارایی‌نژاد به تجارت‌نیوز گفت: ما هم نسبت به گرانفروشی برخی واحدهای صنفی اعتراض داریم و فروشندگان باید مراعات حال مردم را کرده و یک کالا را دو برابر نفروشند اما متاسفانه در این مواقع افراد توپ را در زمین یک دیگر پاس می‌دهند و مقصر گرانی را فرد دیگر می‌دانند.

رئیس اتحادیه بارفروشان همچنین گفت که قیمت صیفی‌جات از جمله بادمجان تا اردیبهشت ارزان می‌شود.

او ادامه داد: متاسفانه به دلیل گرانی مردم میوه نمی‌خرند و میوه‌فروشان مشتری ندارند.

او دلیل اخیر گرانی صیفی‌جات و میوه را افزایش قیمت کرایه حمل عنوان کرد و گفت: قیمت کرایه حمل بالا است و برای ارسال یک تریلی میوه باید ۲۲ میلیون تومان کرایه بدهیم! همین مسائل باعث افزایش قیمت تمام شده اجناس می‎شود.

آخرین اخبار اقتصادی را از کانال تلگرامی تجارت‌نیوز دنبال کنید.

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند