قیمت نفت امروز در بازارهای جهانی با کاهش روبرو شد

قیمت نفت امروز در بازارهای جهانی با کاهش روبرو شد

به دنبال تقویت ارزش دلار و در حالی که سرمایه گذاران همچنان نگران بحران مالی در ترکیه هستند، قیمت نفت امروز در بازارهای جهانی با کاهش روبرو شد.

به دنبال تقویت ارزش دلار و در حالی که سرمایه‌گذاران همچنان نگران بحران مالی در ترکیه هستند، قیمت نفت امروز در بازارهای جهانی با کاهش روبرو شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با 20 سنت، معادل 0.28 درصد کاهش به 72 دلار و 26 سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا نیز امروز 25 سنت، معادل 0.37 درصد افت داشت و به 66 دلار و 79 سنت رسید.

آمارهای انستیتوی نفت آمریکا نشان می دهد که میزان ذخایر نفت خام آمریکا در هفته گذشته به شکل غیرمنتظره ای 3.7 میلیون بشکه افزایش داشته، در حالی که تحلیلگران انتظار داشتند این ذخایر با افت 2.5 میلیون بشکه ای مواجه شود.

تقویت ارزش دلار یکی از عوامل اصلی افت قیمت نفت در جلسه جاری بوده است. تقویت ارزش دلار موجب می‌شود، نفت برای خریدارانی که با ارزهای غیردلاری معامله می‌کنند گرانتر شود.

فیل فلین، تحلیلگر موسس پرایس فیوچرز گروپ در شیکاگو گفت: معمولا زمانی که دلار شروع به افزایش می‌کند، این نشانه ای است مبنی بر اینکه ما همچنان نگران وضعیت ترکیه هستیم… هنوز اندکی نگرانی در عرصه جهانی وجود دارد.

3 شاخص اصلی بورس وال اتسریت دیروز و پس از تقویت نسبی ارزش لیر که موجب کاهش نگرانی‌ها از بروز بحران مالی گسترده تر شد، شاهد رشد بود.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه دیروز اعلام کرد که آنکارا محصولات الکترونیکی ساخت آمریکا را تحریم خواهد کرد و از این طریق اقدامات واشنگتن علیه اقتصاد ترکیه را تلافی می‌کند. نگرانی‌ها از تبعات بحران مالی ترکیه و هجوم سرمایه‌گذاران به بازار امن دلار موجب شده تا ارزش این ارز به نزدیکی بالاترین رقم‌های 13 ماه گذشته برسد.

 

منبع: تسنیم

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند