خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : بیژن زنگنه: افزایش صادرات نفت بدون برجام شدنی است، اما بدون توافق با آمریکا خیر/ دروغ هر چقدر هم بزرگ باشد، مالیات ندارد!
تجارت‌نیوز بررسی کرد:

افت قیمت نفت در پی افزایش ذخایر آمریکا

قیمت نفت باز هم کاهشی شد

به‌دنبال افزایش ذخایر نفت آمریکا در هفته منتهی پنجم ژوئن، قیمت طلای سیاه در معاملات روز چهارشنبه کاهشی شد.

بر اساس تازه‌ترین گزارش‌ها، ذخایر نفت و سوخت در آمریکا افزایش یافته است. تشدید نگرانی‌ها از رشد ذخایر و افت تقاضا در بزرگ‌ترین کشور مصرف‌کننده جهان، موجب شد قیمت نفت در معاملات روز چهارشنبه افزایش یابد.

به گزارش تجارت‌نیوز، هر بشکه نفت برنت امروز ۵۷ سنت کاهش یافت و به ۴۰٫۶۱ دلار رسید. همچنین نفت خام وست‌تگزاس اینترمدیت با افت ۱٫۸ درصدی با قیمت ۳۸٫۲۶ دلار معامله شد.

هر دو شاخص نفت روز دوشنبه به بالاترین سطح سه ماه گذشته رسیدند؛ اما برخی تحلیلگران بر این باورند که با توجه به سرعت همه‌گیری ویروس کرونا در سراسر جهان و آمار قابل توجه مبتلایان، این روند رشد قیمت بسیار سریع رخ داده است.

بر اساس داده‌های منتشرشده از سوی موسسه نفت آمریکا، در هفته منتهی به پنجم ژوئن، ذخایر نفت آمریکا ۸٫۴ میلیون بشکه افزایش یافته است؛ این حالی است که اقتصاددانان در نظرسنجی رویترز افت ۱٫۷ میلیون بشکه‌ای را برآورد کرده بودند.

هرچند نرخ بیکاری در آمریکا در ماه می کاهش یافت، اما تحلیلگران معتقدند، مدت زمان زیادی طول خواهد کشید تا بازار کار در بزرگ‌ترین اقتصاد جهان به حالت عادی بازگردد.

جدیدترین اتفاقات مربوط به نفت را می‎توانید در سلسله اخبار قیمت نفت تجارت‌نیوز ملاحظه کنید.

نظرات