افزایش ۴۰۰ درصدی قیمت گل به مناسبت روز مادر

افزایش ۴۰۰ درصدی قیمت گل به مناسبت روز مادر

رئیس اتحادیه صنف گل‌فروشان مشهد گفت: در آستانه روز مادر با افزایش ۴۰۰ درصدی قیمت گل مواجه خواهیم بود.

به گزارش تجارت‌نیوز، در آستانه روز مادر قیمت گل چقدر افزایش پیدا کرد؟

به نقل از ایسنا، هر ساله با نزدیک شدن به روز مادر تقاضا برای خرید گل  افزایش پیدا می‌کند. مشاهدات میدانی خبرنگار ایسنا نیز نشان می‌دهد در حال حاضر قیمت هر شاخه گل رز در سطح بازار و گل فروشی ها ۳۵ هزار تا ۴۵ هزار تومان بسته به نوع کیفیت به فروش می‌رسد. همچنین هر دسته ۴ عددی گل نرگس ۲۰ هزار تومان است؛ گفتنی است قیمت‌های ذکر شده حدودی بوده و ممکن است در برخی مناطق بیشتر یا کمتر باشد.

در همین راستا محمود علیان در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص قیمت گل در روز مادر اظهار کرد: به صورت کلی قیمت گل نسبت به سال گذشته ۱۰۰ درصد افزایش پیدا کرده است.

کاهش تعداد گل فروشی‌ها در مشهد

وی با اشاره به کاهش تعداد مغازه‌های گل‌فروشی مشهد در سال جاری افزود: در ابتداء سال جاری ۹۳۰ مغازه گل‌فروشی در مشهد وجود داشته که در حال حاضر به ۶۸۰ مغازه کاهش پیدا کرده است.

رئیس اتحادیه صنف گل‌فروشان مشهد تصریح کرد: درآستانه روز مادر قیمت هر  شاخه گل داوودی از۱۵۰۰۰ تومان به ۳۰ تا ۳۵ هزار تومان و قیمت ۲۰ شاخه‌ گل رز از ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار تومان به ۴۰۰ هزار تومان رسیده است.

علیان در خصوص قیمت گل در ایام مذهبی و ملی گفت: با توجه به کاهش تعداد تولیدکنندگان و افزایش تقاضای خرید گل در این ایام، قیمت گل ۳۰۰ تا  ۴۰۰ درصد افزایش پیدا می‌کند.

وی بیان کرد: با توجه به در پیش بودن روز مادر افزایش تقاضای خرید گل منجر به رونق بازار گل خواهد شد. در آستانه روز مادر با افزایش ۴۰۰ درصدی قیمت گل مواجه خواهیم بود.

آخرین اخبار حوزه بازارها را در صفحه بازار تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند