لایحه موافقت‌نامه حمل‌ونقل دریایی بین ایران و کره جنوبی تصویب شد

لایحه موافقت‌نامه حمل‌ونقل دریایی بین ایران و کره جنوبی تصویب شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی لایحه حمل‌ونقل دریایی بین ایران و کره جنوبی را در راستای بهره‌گیری از حمل و نقل دریایی برای گسترش مبادله کالا و جابجایی مسافر و نظر به آثار مثبت آن در تقویت روابط اقتصادی و سایر همکاری‌های بین دو کشور تصویب کردند.

مجلسی‌ها در ادامه جلسه علنی روز چهارشنبه خانه ملت لایحه موافقت‌نامه حمل و نقل دریایی بین ایران و کره جنوبی را با 136 رای موافق، 7 رای مخالف و 2 رای ممتنع از مجموع 201 نماینده حاضر تصویب نهایی کردند.

با تصویب نمایندگان در ماده واحده این لایحه، موافقتنامه حمل و نقل دریایی بین جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری کره جنوبی مشتمل بر یک مقدمه و 19 ماده به شرح پیوست تصویب و اجازه مبادله اسناد آن داده شد.

با تصویب نمایندگان مجلس در تبصره این ماده واحده در اجرای مفاد این موافقت‌نامه و اصلاحات بعدی آن رعایت اصل 77 و 139 قانون جمهوری اسلامی ایران الزامی است.

در دلایل توجیحی این لایحه آمده است: با توجه به اهمیت بهره‌گیری از حمل و نقل دریایی در گسترش مبادله کالا و جابجایی مسافر و نظر به آثار مثبت آن در تقویت روابط اقتصادی و سایر همکاری‌های بین دو کشور ایران و جمهوری کره و با عنایت به ضرورت تامین شرایط حقوقی لازم برای فعالیت ناوگان ترابری هر کشور جهت تردد از قلمرو یک کشور به قلمرو کشور دیگر و به منظور برقراری تسهیلات مناسب در زمینه علمیات حمل و نقل بین دو کشور این لایحه به مجلس شورای اسلامی تقدیم شده است.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند