لوازم خانگی که مصرف ارز ندارند 100 درصد گران شده‌اند

لوازم خانگی که مصرف ارز ندارند 100 درصد گران شده‌اند

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی می‌گوید کالایی مانند آبگرمکن دیواری هم که مصرف ارز ندارد صددرصد گران شده است و این گران‌فروشی دولتی است.

محمد طحان‌پور، رئیس اتحادیه فروشندگان لوزام گفت:​ از ابتدای اردیبهشت تاکنون کالاهای خارجی 150 درصد و کالاهای داخلی بین 80 تا 120 درصد افزایش قیمت داشته است.

به گزارش تجارت‌نیوز، طحان‌پور گفت:​ تولیدکنندگان لوازم خانگی در اسفند سال گذشته کالا را چهار تا 10 ماهه و با تخفیف پنج تا 15 درصد به توزیع‌کننده می‌دادند اما اکنون وضع متفاوت شده است.

وی افزود : هر کس به ما در زمینه دریافت مبلغی بیش از قیمت مصرف‌کننده لوازم خانگی از طرف فروشندگان شکایت کرده است به آن رسیدگی و با متخلفان برخورد قاطع شده است.

رئیس اتحادیه تولید کنندگان لوازم خانگی گفت: یک گروه چهار نفره دو برند آلمانی و ترکیه‌ای در زمینه لوازم خانگی را وارد کشور می‌کنند و دو میلیون تومان زیر قیمت ما در بازار عرضه می‌کنند که نمی‌توانیم با آنها برخورد کنیم.

طحان‌پور افزود: برای بازرسی از هزار و 600 واحد صنفی لوازم خانگی بازرس کافی وجود ندارد و اختلاف قیمت‌ها در لوازم خانگی مربوط به کالاهای وارداتی است.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی افزود:​ قیمت لوازم خانگی وارداتی رها شده است و این کالاها بازار را به هم ریخته است در حالی که سازمان حمایت از مصرف‌کننده و تولید‌کننده باید قیمت این کالاها را تعیین کنند. طحان‌پور گفت: قیمت لوازم خانگی برای تولیدکنندگان داخلی آزاد شده است اما رقیبی برای آنها در بازار وجود ندارد.

 

منبع: صداوسیما

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند