وزیر دادگستری: ما هر کاری می کنیم باید سبب افزایش قیمت نشود

وزیر دادگستری درباره ابلاغیه اخیر معاون اول رئیس‌جمهوری درباره مبارزه با کالای قاچاق گفت: اصلا این حرف‌هایی که گزارش شده درست نیست. اصلا از قبل چنین چیزی نبوده و ما در خصوص عرضه قرارمان نبود که ورود کنیم.حجت‌الاسلام پورمحمدی وزیر دادگستری در پاسخ به سوال تسنیم مبنی بر اینکه آیا تعزیرات از این به بعد

1394051213001969346675.jpgوزیر دادگستری درباره ابلاغیه اخیر معاون اول رئیس‌جمهوری درباره مبارزه با کالای قاچاق گفت: اصلا این حرف‌هایی که گزارش شده درست نیست. اصلا از قبل چنین چیزی نبوده و ما در خصوص عرضه قرارمان نبود که ورود کنیم.
حجت‌الاسلام پورمحمدی وزیر دادگستری در پاسخ به سوال تسنیم مبنی بر اینکه آیا تعزیرات از این به بعد در بحث مبارزه با قاچاق کالا در سطح عرضه ورود نمی‌کند؟ گفت: اصلا کسی چنین حرفی نزده است. اولویت ما از گذشته، مبادی ورودی، شبکه‌های حمل‌ونقل و مراکز تجمع کالاهای قاچاق مثل انبارها و بنکداری‌ها بوده است. الان هم همین را داریم.

وی ادامه داد: اصناف خودشان خواستند بیایند در سطح عرضه فعال شوند و ما استقبال کردیم. امیدواریم که آنها بتوانند در این جهت به ما کمک کنند و مبارزه با قاچاق سریع‌تر و جدی‌تر جلو برود.

وزیر دادگستری درباره اینکه تعزیرات هنوز در طرح‌های مربوط به سطح عرضه حضور دارد؟ گفت: به هر حال اگر اصناف پرونده ای تشکیل دهند و به تعزیرات ارسال کنند، رسیدگی می کنیم. ما توانایی‌هایمان را عمدتا بر مجاری اصلی قاچاق متمرکز کردیم مثل مبادی و مجاری و انبارها و باراندازها. شاید الان نمی‌خواستیم در بحث سطح عرضه حضور پیدا کنیم و علت هم این بود که مجاری اصلی قاچاق مانده است. اتحادیه‌ها و اصناف آمدند و گفتند می‌خواهیم در سطح عرضه ورود کنیم و ما هم استقبال کردیم که به ما کمک کنند.

پورمحمدی درباره اینکه آیا تعزیرات در سطح عرضه همچنان حضور دارد؟ اظهار کرد: به هر حال اگر پرونده تشکیل دهند باید پیش ما بیاورند. ما هرجا که به تخلف برسیم حتما برخورد می‌کنیم. گشت‌ها و بازرسی‌هایمان را روی کالاهای سلامت محور متمرکز کردیم و اولویت ما مسائلی است که با جان و سلامت و بهداشت مردم سروکار دارد.

به گزارش تسنیم، وزیر دادگستری در پاسخ به این سوال که می‌گویند آقای جهانگیری اخیرا مصوبه‌ای را برای اجرا ابلاغ کرده و دستور داده فعلا دستگاه‌ها در جهت مقابله ورود نکنند گفت: اصلا این حرف‌هایی که گزارش شده درست نیست. اصلا از قبل چنین چیزی نبوده و ما در خصوص عرضه قرارمان نبود که ورود کنیم. باید گام‌های اولیه را محکم بر می‌داشتیم. وقتی صحبت کردیم، تاکید شد که هماهنگی شود و در بازار تشنج ایجاد نشود. ما هر کاری می کنیم باید سبب افزایش قیمت و تشنج نشود.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند