مترو نیویورک از کارت بانکی بدون تماس استفاده می‌کند

مترو نیویورک از کارت بانکی بدون تماس استفاده می‌کند

مقامات بخش حمل و نقل نیویورک اعلام کردند که از سال ۲۰۱۹ میلادی از کارت‌های بانکی با فناوری بدون تماس در جهت ارائه خدمات مترو این شهر استفاده خواهد شد.

مقامات حمل‌ونقل نیویورک اعلام کردند که از سال آینده میلادی به دیل اینکه بزرگترین بانک‌های آمریکا اقدام به صدور روز افزون کارت‌های اعتباری و بدهی با قابلیت فناوری بدون تماس کرده‎اند، کارت‎های مترو کاغذی را کنار خواهند گذاشت.

به گزارش تجارت‌نیوز،در همین حال «پاتریک فویی» رییس بخش حمل‌و‌نقل نیویورک گفت: سازماندهی این کار با موسسات مالی برای تحقق این امر در حال انجام گرفتن است. همچنین شرکت ویزا پیش‌بینی کرد تا پایان سال ۲۰۱۹ میلادی تعداد ۱۰۰ میلیون عدد از کارت‌های بانکی آن به فناوری بدون تماس در ایالات متحده تبدیل خواهند شد؛ ضمن اینکه «آمریکن اکسپرس» و «کپیتال وان» هم در میان شرکت‌هایی هستند که در حال صدور کارت‌های بانکی مجهز به فناوری بدون تماس هستند.

بر پایه این گزارش، با انتقال کارت‌ها به کارت‌های بدون تماس، بانک‌ها سود خود را تا ۲.۴ میلیارد دلار افزایش خواهند داد و ۲۲.۲ میلیارد دلار از هزینه‌های آنها برای صدور کارت‌های فاقد این فناوری تا ۵ سال آینده حذف خواهد شد.

 

منبع:بلومبرگ انگلیسی

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند