متهم شدن مکزیک به تهدید صنعت شکر آمریکا

تولیدکنندگان شکر آمریکایی علیه واردات شکر مکزیک به کمیسیون تجارت بین‌المللی آمریکا شکایت کرده اند که ممکن است منجر به وضع تعرفه علیه واردات مکزیک و اقدام تلافی جویانه این کشور علیه صادرات آمریکا شود. تولیدکنندگان مکزیکی اتهام ضربه زدن به صنعت شکر آمریکا از طریق عرضه بسیار ارزان شکر به بازار این کشور را

تولیدکنندگان شکر آمریکایی علیه واردات شکر مکزیک به کمیسیون تجارت بین‌المللی آمریکا شکایت کرده اند که ممکن است منجر به وضع تعرفه علیه واردات مکزیک و اقدام تلافی جویانه این کشور علیه صادرات آمریکا شود.

تولیدکنندگان مکزیکی اتهام ضربه زدن به صنعت شکر آمریکا از طریق عرضه بسیار ارزان شکر به بازار این کشور را رد کردند.

در نخستین واکنش رسمی مکزیک به این اتهام غیرمنتظره، نمایندگان دولت و صنعت اعلام کردند این کشور نباید برای سقوط قیمت‌ها مقصر شناخته شود.

خوان کورتینا، رییس اتاق شکر مکزیک در این باره گفت: قیمت‌ها به رکورد پایینی رسیده‌اند و این امر در سراسر دنیا اتفاق افتاده است و واقعیتی است که تولیدکنندگان شکر با آن روبرو شده‌اند. در واقع مکزیک سعی کرده با کاهش صادرات شکر به آمریکا، مانع اشباع بازار شود.

صنعت شکر آمریکا محدودیت دقیقی روی واردات به جز واردات مکزیک که نامحدود است، اعمال می‌کند.

دسترسی نامحدود و بدون تعرفه واردکنندگان مکزیکی تحت توافق تجارت آزاد آمریکای شمالی بوده است.

کمیسیون تجارت بین‌المللی آمریکا قرار است نهم مه در مورد تهدیدآمیز بودن واردات شکر مکزیک برای صنعت داخلی این کشور تصمیم گیری کند.

بر اساس گزارش رویترز، همچنین وزارت بازرگانی آمریکا قرار است تحقیقات در مورد متوسل شدن تولیدکنندگان مکزیکی به فروش شکر به قیمت پایین بازار را که تهدید برای صنعت شکر یک میلیارد دلاری این کشور خواهد بود، آغاز کند.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند