سهامداران پتروشیمی نوری بخوانند / سود نقدی «نوری» چطور پرداخت می‌شود؟

سهامداران پتروشیمی نوری بخوانند / سود نقدی «نوری» چطور پرداخت می‌شود؟

نماد «نوری» در حالی امروز به دلیل برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه متوقف خواهد شد که سهامداران آن انتظار سود نقدی ۱۰۰۰ تومانی را می‌کشند.

به گزارش تجارت‌نیوز، بر اساس اطلاعیه منشر شده در کدال، مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت پتروشیمی نوری روز یکشنبه ۲۰ تیر در سالن همایش‌های ساختمان شماره ۳۸ میدان هفت‌تیر برگزار خواهد شد.

در این مجمع قرار است ضمن تصویب صورت‌های مالی در مورد سود نقدی تقسیمی به سهامداران هم تصمیم‌گیری شود. نوری در سال مالی ۱۳۹۹، بیش از ۴۳ هزار میلیارد تومان درآمد عملیاتی داشته که نسبت به سال گذشته رشدی ۷۷ درصدی داشته است. این شرکت همچنین توانسته ۱۲ هزار و ۳۴۰ میلیارد تومان سود خالص به ثبت برساند که معادل سود ۱۳۷۱ تومانی به ازای هر سهم است. بدین ترتیب میزان سود تحقق یافته این شرکت در سال ۹۹ بیش از ۲۶۰ درصد افزایش داشته است.

سهامداران نوری می‌توانند امیدوار باشند که در مجمع سود نقدی بالای ۱۰۰۰ تومانی تصویب شود. چرا که پتروشیمی نوری معمولا حدود ۹۰ درصد از سود تحقق یافته را میان سهامدارانش تقسیم می‌کند. قرار است سود سهامداران از طریق سامانه سجام و از تاریخ ۲۹ تیر پرداخت شود. البته افرادی که سجامی نیستند هم می‌توانند از اول شهریور با مراجعه به شعب بانک تجارت سود نقدی خود را دریافت کنند.

عملکرد پتروشیمی نوری در خردادماه هم نشان از کاهش فروش این شرکت در سومین ماه سال دارد. مجموع فروش داخلی و خارجی نوری در خرداد ۳۸۰۰ میلیارد تومان بوده که نسبت به اردیبهشت بیش از ۱۲ درصد کاهش داشته است. با این حال کل فروش این شرکت در فصل بهار حدود پنج هزار میلیارد تومان ثبت شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از ۳ برابر شده است.

در حال حاضر نوری با قیمت ۹۱۰۰ تومانی در بورس در حال معامله است و قرار است که امروز به دلیل برگزاری مجمع متوقف شود. بازدهی یک ماهه نوری ۳۸ درصد بوده که نسبت به بازدهی ۳۴ درصدی سالانه آن بیشتر بوده است.

آخرین اخبار مربوط به نمادهای بورسی و اطلاعیه‌های کدال را در صفحه بورس تجارت‌نیوز بخوانید.

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند