محدودیت‌های ترافیکی محورهای منتهی به حرم امام خمینی (ره) در روز 14 خرداد

تجارت نیوز

مرکز مدیریت راه‌های کشور محدودیت‌های ترافیکی و انسداد برخی از محورهای منتهی به حرم حضرت امام خمینی (ره) را در روز یکشنبه 14 خرداد ماه سال جاری اعلام کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، راه‌های دسترسی به آزادراه تهران – قم از ساعت 13 تا 21 روز یکشنبه (چهاردهم خرداد) در محدوده‌های رمپ و لوپ جنوب به شمال پل واوان و پل وهن‌آباد، جنوب به شمال آزادراه روی پل حسن‌آباد مسدود و هدایت ترافیک به سمت محور قدیم تهران – قم، مسیر غرب به شرق روی پل فرودگاه بین‌المللی به سمت جنوب به شمال (تهران) مسدود و هدایت ترافیک به سمت محور آزادراه تهران – ساوه انجام می‌شود.

همچنین محدودیت محورهای منتهی به حرم حضرت امام خمینی (ره) از ساعت 13 تا 21 روز یکشنبه 14 خرداد ماه سال جاری بدین شرح است که تردد وسایل نقلیه سنگین باربری شامل کامیون و تریلر از میدان الغدیر اسلام‌شهر به سمت محور واوان – کمربندی دوم تهران و محور جایگزین محور قدیم و آزادراه تهران – ساوه است، تردد وسایل نقلیه باربری شامل کامیون و تریلر از میدان امام خمینی (ره) رباط کریم به سمت پلیس راه حسن‌آباد و محور قدیم تهران – قم و مسیر جایگزین محور قدیم و آزادراه تهران – ساوه است.

همزمان با برگزاری مراسم بیست و هشتمین سالگرد ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) مسئولان شهرداری مناطق 20 و 19 پایتخت از آماده‌سازی محیطی و ترافیکی جنوب تهران برای برگزاری هر چه بهتر و باشکوه‌تر این مراسم خبر دادند.

محمد احمدی بافنده مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران از ارائه خدمات ویژه به شرکت‌کنندگان در مراسم سالروز ارتحال امام خمینی (ره) خبر داد و گفت: خدمات مترو در خطوط یک تا چهار در روز چهاردهم خرداد رایگان است.

وی افزود: از ساعت 23 شامگاه 13 خرداد تا 5:30 روز ارتحال، سرویس‌دهی حد فاصل ایستگاه شهر ری تا ایستگاه حرم مطهر با فاصله گذر هر 30 دقیقه انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه سرویس‌دهی رایگان متروی تهران در ایستگاه‌های شهر ری، شاهد و حرم مطهر امام خمینی (ره) از شب قبل آغاز می‌شود، تصریح کرد: از ساعت 20 روز 13 خرداد تا پایان مراسم ارتحال حضرت امام (ره) خدمات‌رسانی در این ایستگاه‌ها رایگان است.

احمدی بافنده ادامه داد: به ‌منظور رفاه حال مسافران و زائران فاصله گذر حرکت قطارهای خط یک مترو تهران در روز 14 خرداد به چهار دقیقه کاهش می‌یابد و آمادگی برای اعزام قطارهای فوق‌العاده نیز وجود دارد.

به گفته مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران خاطرنشان کرد: بر این اساس ساعت فعالیت خط یک مترو تهران تا 12 شب افزایش یافت تا تمام مسافران پس از پایان مراسم بتوانند به ‌راحتی با مترو از حرم مطهر امام خمینی (ره) به سمت مقاصد خود حرکت کنند.

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند