مشاور مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران عنوان کرد:

محدود شدن بیمه 8 میلیون نفر با بیمه‌های مختلف ‌به یک بیمه ‌

محدود شدن بیمه 8 میلیون نفر با بیمه‌های مختلف ‌به یک بیمه ‌

‌مشاور مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: نسخه‌نویسی الکتریکی از مهمترین طرح‌های اجرا شده در تکمیل روند بیمه سلامت در کشور است.

حاج قاسمعلی‌ در همایش گرامیداشت هفته بیمه سلامت در زاهدان با بیان این مطلب گفت: جایگزینی نسخه‌نویسی الکترونیکی به جای روش سنتی و دفترچه، تا کنون در استان‌های کرمان و اصفهان اجرا شده و به زودی در سیستان‌وبلوچستان هم آغاز خواهد شد‌.

به گزارش تجارت‌نیوز،قائم مقام معاون بیمه خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران گفت: سالانه 80 میلیارد تومان برای تهیه کاغذ دفترچه‌های بیمه هزینه می‌شود که اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیک منجر به صرفه جویی قابل توجهی در این زمینه خواهد شد‌.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه عملکرد فعلی بیمه در ایران همچنان به روش سنتی و با استفاده از اسناد کاغذی انجام می‌شود، طرح نسخه نویسی الکترونیک را در چند استان کشور آغاز کرد‌ه‌ایم‌.

وی تصریح کرد: هم اینک 40 میلیون نفر از مردم ایران زیر پوشش بیمه سلامت قرار دارند که از این تعداد 23 میلیون نفر را روستاییان کشور تشکیل می‌دهند‌.

حاج قاسمعلی با بیان اینکه 6 میلیون نفر از افراد تحت پوشش این بیمه کارکنان دولت هستند، ادامه داد: عملکرد سازمان بیمه سلامت در طول سال 15 هزار میلیارد تومان است که فقط 10 درصد از آن از طریق دریافت حق بیمه تامین می‌شود و باقیمانده آن را دولت پرداخت می‌کند‌.

قائم مقام معاون بیمه خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران به طرح استحقاق سنجی اشاره کرد و گفت: در قالب این طرح جمعیت هشت میلیون نفری که بین بیمه‌های مختلف هم پوشانی دارند را به یک بیمه محدود می‌کنیم.

وی ادامه داد: تاکنون استحقاق سنجی در بخش بستری 600 بیمارستان کشور اجرا شده است.

 

منبع:ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند