کد خبر: 199302

منافع غیرقابل انکار اروپا در ایران

رئیس اتاق بازرگانی صنایع و معادن ایران گفت: اروپا از نظر روابط اقتصادی دارای منافع غیرقابل انکاری در ایران است و با وجود ایران، دسترسی آنها به بازارهای منطقه آسان‌تر خواهد شد.

غلامحسین شافعی رئیس اتاق ایران
سرویس کسب‌وکار -

رییس اتاق بازرگانی صنایع و معادن ایران صبح امروز در حاشیه دومین روز از کنفرانس بین‌المللی احزاب آسیایی با حضور در جمع خبرنگاران درباره اختصاص یک‌ونیم میلیارد دلار از سوی فرانسه برای کمک به صادرکنندگان این کشور و خریداران ایرانی خدمات و کالاهای فرانسوی اظهار داشت: اروپا از نظر روابط اقتصادی هم دارای منافع غیرقابل انکاری در ایران است و هم با وجود ایران، دسترسی شان به بازارهای منطقه آسان‌تر خواهد شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، غلامحسین شافعی با بیان اینکه ایران بر مواضع اصولی خود کاملا پایبند است و خواهد بود، تصریح کرد: این موضوع هم در مورد مسائل اقتصادی و هم دیپلماسی اقتصادی از طرف فعالان اقتصادی مورد توجه است.

وی تصریح کرد: فکر می کنیم در شرایط موجود باید حضورمان در مجامع جهانی پررنگ‌تر از گذشته باشد و در جهت تقویت روابط اقتصادی به ویژه با کشورهای اروپایی فعالیت دو چندان داشته باشیم.

شافعی تاکید کرد: مطمئنا اروپا در این زمینه به منافع خود خارج از اینکه دیگران چه نظری دارند، توجه می‌کند.

وی افزود: اروپا از نظر روابط اقتصادی هم در ایران دارای منافع غیرقابل انکاری است؛ از این نظر، تقویت روابط با ایران برنامه‌ای استراتژیک برای سایر کشورها در جهت دسترسی به اقتصاد منطقه است.

رئیس اتاق بازرگانی صنایع و معادن ایران ادامه داد: در شرایط موجود فعالان اقتصادی با تمام توان به دنبال بالا بردن همکاری‌های اقتصادی با تمام کشورها از جمله اروپا هستند.

شافعی گفت: مساله‌ای هم که فرانسه اعلام کرده، راهگشای جدیدی است برای اینکه صادر کنندگان ایرانی بتوانند از این موقعیت استفاده مناسبی داشته باشند و دیگر کار به گذشته نمی تواند برگردد.

 

منبع: مهر

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.