موافقت شورای اقتصاد با کلیات قرارداد تامین ۶۳۰ دستگاه واگن مترو تهران

موافقت شورای اقتصاد با کلیات قرارداد تامین ۶۳۰ دستگاه واگن مترو تهران

مدیرکل دفتر حمل‌ونقل ریلی درون شهری سازمان شهرداری‌ها ضمن اشاره به موافقت شورای اقتصاد با کلیات قرارداد تامین ۶۳۰ دستگاه واگن مترو برای تهران، از آماده شدن اسناد مناقصه ۷۷۴ واگن برای شهرهای شیراز،اصفهان، اهواز، تبریز، کرمانشاه و قم و۵۹۶ واگن برای تهران و کرج خبر داد.

چندی پیش مناقصه ساخت ۶۳۰ دستگاه واگن برای متروی تهران برگزار شد که طی این مناقصه شرکت CRC چین و واگن سازی تهران برای تهیه واگن‌های مورد نیاز انتخاب شدند و چون می‌بایست این قرارداد از محل فایناس تامین شود، شرکت نورینکو چین نیز مسئولیت تامین فایناس این قرارداد را برعهده گرفت و بر همین اساس طی جلساتی با شرکت CRC چین و شریک ایرانی آن واگن‌سازی تهران، مفاد قرارداد فی‌ما بین این شرکت‌ها مشخص شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، در این راستا حسین رجب صلاحی-مدیرکل دفتر حمل‌ونقل ریلی درون‌شهری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت: این قرار داد و مفاد آن چندی پیش در جلسه شورای اقتصاد مطرح شد و شورای اقتصاد نیز با کلیات این قرارداد و بازپرداخت فایناس موافقت‌ کرد و بایستی بعد از این موافقت وارد مرحله بعدی و نهایی کردن فایناس باشیم.

مدیرکل دفتر حمل‌ونقل ریلی درون شهری سازمان شهرداری‌ها در بخش دیگری از صحبت‌هایش به برگزاری مناقصه واگن‌های دیگر اشاره کرد و افزود: اسناد مناقصه بعدی یعنی ۷۷۴ واگن برای شهرهای شیراز، اصفهان، اهواز، تبریز، کرمانشاه و قم و۵۹۶ واگن برای تهران و کرج آماده و درخواست برگزاری مناقصه آن نیز داده شده است.

وی در پایان با اشاره به جلسه‌ای با حضور وزیر نفت و مدیران کلانشهرها که درباره صرفه‌جویی سوخت برگزار شد، گفت: مقرر شد به ازای هر مسافری که شهرداری‌ها جابه جا می‌کنند، ۹.۸ سنت (قرداد ۱۰ سنتی) به هر شهری داده شود.

 

منبع:ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند