تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

وام سهام عدالت پرداخت می‌شود / قسط وام سهام عدالت چقدر است؟

وام سهام عدالت پرداخت می‌شود / قسط وام سهام عدالت چقدر است؟

قرار است صاحبان سهام عدالت وام ۵ تا ۱۰ میلیون تومانی بگیرند. اگر سهامداری نتواند ظرف مدت یک ماه این مبلغ را پس بدهد باید ظرف ۳۶ ماه آن را تسویه کند و سود آن را هم بپردازد. اما میران سود وام سهام عدالت و مبلغ هر قسط آن چقدر است؟

به گزارش تجارت‌نیوز، به نظر می‌رسد بالاخره پس از گذشت ۹ ماه موضوع اعطای کارت اعتباری سهام عدالت از سوی مسئولان جدی‌ گرفته شده است. اگر چه در این مدت نیز سهامداران بارها با وعده‌های مختلف مسئولان سرگردانده شدند.

محمدعلی دهقان دهنوی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار هفته گذشته اعلام کرد: با تصویب هیات مدیره سازمان بورس، مقرر شد اعطای کارت اعتباری به دارندگان سهام عدالت توسط بانک‌ها طی هفته پیش رو عملیاتی شود.

حسین فهیمی، مدیر عامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی نیز این موضوع را تایید کرده و می‌گوید: با کارت اعتباری سهام عدالت، امکان خرید وجود دارد و در صورت برگشت مبلغ استفاده‌ شده تا ۲۹ روز، سود به آن تعلق نخواهد گرفت. در غیر این‌ صورت پول دریافت شده به وام سه ساله تبدیل می‌شود که سود آن هم باید پرداخت شود.

به گفته او برای کسانی که نیازهای فوری و ضروری در حد ۵ تا ۱۰ میلیون تومان دارند یک کارت اعتباری یا کارت خرید صادر شود.

نرخ سود وام سهام عدالت چقدر است؟ مدیر فنی سهام عدالت به تجارت‌نیوز می‌گوید بانک مرکزی و خود بانک‌ها تعیین‌کننده نرخ سود این وام هستند.

مبلغ هر قسط کارت اعتباری سهام عدالت

اگر سهامداران نتوانند ۲۹ روزه پول را برگردانند باید اقساط آن را به صورت ماهانه بپردازند.

در حال حاضر بالاترین نرخ سود بانکی ۱۸ است. در صورت عدم برگشت پول در ماه اول سهامدار باید وام ۱۰ میلیون تومانی را ۱۳ میلیون تومان و طی سه سال پس دهد. وام ۵ میلیون تومانی نیز ۶٫۵ میلیون تومان برآودر می‌شود.

سهامدارانی که وام ۱۰ میلیون تومانی را دریافت می‌کنند باید اقساط ۳۶۲ هزار تومانی بپردازند. مبلغ قسط این وام برای کسانی که پنج میلیون تومان را می‌گیرند ۱۸۱ هزار تومان است.

اخبار بیشتر در این حوزه را در صفحه اختصاصی سهام عدالت در تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند