قیمت دلار در کانال ۱۶ هزار تومانی قرار گرفت / نرخ ارز نیمایی در ۱۱ خرداد ماه ۹۹

قیمت دلار در کانال ۱۶ هزار تومانی قرار گرفت / نرخ ارز نیمایی در ۱۱ خرداد ماه ۹۹

آخرین نرخ ارز در سامانه نیما مربوط به ۱۰ خرداد ماه است که بر این اساس نرخ فروش دلار ۱۶ هزار و ۴۷۸ تومان و نرخ خرید دلار ۱۶ هزار و ۹۶ تومان اعلام شد و این در حالیست که آخرین قیمت دلار در صرافی ملی ۱۷ هزار و ۱۰۰ تومان ثبت شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، جدیدترین نرخ ارز در سامانه نیما مربوط به دهم خرداد ماه است که بر این اساس نرخ فروش دلار، ۱۶ هزار و ۴۷۸ تومان اعلام شد، همچنین نرخ خرید دلار نیز با افزایش ۳۱۶ تومانی ۱۶ هزار و ۹۶ تومان ثبت شد و این در حالیست که آخرین رقم اعلام شده نرخ دلار در صرافی ملی ۱۷ هزار و ۱۰۰ تومان است.

گفتنی است، در اردیبهشت ۹۷ بانک مرکزی از سامانه‌ ای به نام سامانه ارز نیمایی رونمایی کرد که این سامانه با هدف بهبود بخشیدن به بازار ارز و واردات کالا از طرف بانک مرکزی شکل گرفت.

براساس گزارشات بانک مرکزی تمامی خریداران متقاضیان بازرگانان و واردکنندگان کالا و تمامی فروشندگان و تامین کنندگان ارز و تمامی صرافی‌ها صادرکنندگان کالا باید برای تامین ارز پس از ثبت سفارش برای ورود کالا به درخواست خود را در این سامانه ثبت کنند و به فروش ارز حاصل از صادرات کالا در این سامانه بپردازند.

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند