کاهش نرخ دلار در سامانه نیما / نرخ ارز نیمایی در ۱۴ خرداد ماه ۹۹

کاهش نرخ دلار در سامانه نیما / نرخ ارز نیمایی در ۱۴ خرداد ماه ۹۹

آخرین نرخ ارز در سامانه نیما مربوط به ۱۳ خرداد ماه است که بر این اساس قیمت خرید دلار نیمایی با کاهش ۵۴۶ تومانی به رقم ۱۵ هزار و ۹۲۴ تومان رسید، نرخ فروش دلار نیز ۱۵۷ تومان افت کرد و به ۱۶ هزار و ۲۶۲ تومان رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، جدیدترین نرخ ارز در سامانه نیما مربوط به سیزدهم خرداد ماه است که بر این اساس نرخ فروش دلار، ۱۶ هزار و ۲۶۲ تومان اعلام شد که نسبت به دیروز ۱۵۷ تومان کاهش داشت. همچنین نرخ خرید دلار نیز با ۵۴۶ تومان کاهش و ورود به کانال ۱۵ هزار تومانی رقم ۱۵ هزار و ۹۲۴ تومان را ثبت کرد و این در حالیست که آخرین رقم اعلام شده نرخ دلار در صرافی ملی ۱۷ هزار و ۱۰۰ تومان است.

گفتنی است، در اردیبهشت ۹۷ بانک مرکزی از سامانه‌ ای به نام سامانه ارز نیمایی رونمایی کرد که این سامانه با هدف بهبود بخشیدن به بازار ارز و واردات کالا از طرف بانک مرکزی شکل گرفت.

براساس گزارشات بانک مرکزی تمامی خریداران متقاضیان بازرگانان و واردکنندگان کالا و تمامی فروشندگان و تامین کنندگان ارز و تمامی صرافی‌ها صادرکنندگان کالا باید برای تامین ارز پس از ثبت سفارش برای ورود کالا به درخواست خود را در این سامانه ثبت کنند و به فروش ارز حاصل از صادرات کالا در این سامانه بپردازند.

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند