کد خبر: 190496

نرخ بهره بانکی آمریکا به ۳.۲۵ درصد افزایش خواهد یافت

موسسه اعتبار سنجی فیچ اعلام کرد: در سال‌جاری میلادی فدرال رزرو ۴ مرتبه نرخ بهره را افزایش خواهد داد و رقم آن در نهایت به ۳.۲۵ درصد خواهد رسید.

بانک آمریکایی+تجارت نیوز
سرویس اقتصاد جهان -

موسسه اعتبار سنجی فیچ اعلام کرد: نرخ پایین بیکاری و تداوم شرایط مالی سهولت یافته، فدرال رزرو را در مسیر افزایش سریع نرخ بهره قرار می‌دهد؛ ضمن اینکه خطر افزایش کم نرخ بهره بیشتر از ریسک افزایش بیشتر نرخ بهره در آمریکا است.

به گزارش تجارت‌نیوز، فیچ اعلام کرد: نرخ بهره بانکی آمریکا می‌تواند سریع‌تر از انتظارات در ۱۸ ماه آینده افزایش پیدا کند؛ اما این موضوع شوکی به بدهکاران بانکی وارد می‌کند و از طرفی هم می‌تواند خشنودی بازارها را به دنبال داشته باشد.

همچین پیش‌بینی می‌شود که نرخ پایه فدرال رزرو به ۳.۲۵ درصد افزایش پیدا کند که پیش از این ۳ درصد برای آن برآورد شده بود.

این موسسه اعتبارسنجی پیش‌بینی کرد که در طول سال جاری میلادی ۴ مرتبه فدرال رزور نرخ بهره را افزایش خواهد داد که سرعت آن دو برابر انتظار فعلی بازارها است؛ ضمن اینکه منطق پایین نگه داشتن نرخ بهره برای یک دوره طولانی مدت در حال از بین رفتن است.

فیچ به سرمایه گذاران هشدار داد، زمانیکه ریسک‌ها افزایش پیدا می‌کنند، می‌تواند توانایی بدهکاران را برای باز پرداخت وام تهدید کند. ترس آنها به دلیل افزایش سریع نرخ بهره می‌تواند به معنی تلاش شرکت‌ها و دولت‌ها برای افزایش بیشتر بدهی باشد.

همچنین چندی پیش بانک جهان اعلام کرده بود که بازارهای مالی بزرگ ترین ریسک برای اقتصاد جهانی محسوب می‌شوند که افزایش غیر منتظره در نرخ بهره می‌تواند منجر به هرج و مرج در سال‌های آینده شود.

بر همین اساس، تحلیل‌گران سیتی بانک هفته پیش هشدار داده بودند که سفت و سخت شدن سیاست پولی می‌تواند بازارهای جهانی را زمین‌گیر کند.

بر پایه این گزارش، افزایش نرخ بهره بانکی در آمریکا به این معنی است که هزینه‌های قرض گرفتن در سایر نقاط جهان بدون توجه به اقدامات سایر بانک‌های مرکزی، افزایش پیدا می‌کند.

 

منبع: رویترز

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.25)
1345.4
3.3
مثقال طلا (%0.56)
736700
4100
سکه امامی (%0.6)
1829000
11000
دلار (%0)
4200
یورو (%0.37)
6775
25
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.