دبیر شورای عالی تأمین اجتماعی:

افزایش ۳۷ درصدی نرخ بیمه شخص ثالث مردم را شوکه کرد

افزایش ۳۷ درصدی نرخ بیمه شخص ثالث مردم را شوکه کرد

دبیر شورای عالی تأمین اجتماعی با بیان اینکه افزایش ۳۷ درصدی قیمت بیمه شخص ثالث مردم را شوکه کرده است،گفت: فعالان این حوزه باید پاسخگو باشند و یا حداقل قبل از افزایش قیمت، زمینه‌سازی کنند.

به گزارش تجارت‌نیوز، محمداکبر اشرفی دبیر شورای عالی تأمین اجتماعی در مصاحبه با رادیو با بیان اینکه افزایش نرخ حق بیمه باید بر اساس معیار و شاخص‌هایی انجام شود گفت: اگر شاخص‌هایی برای افزایش قیمت بیمه شخص ثالث وجود دارد حداقل باید برای جامعه هدف مشخص شود یعنی مردم باید بدانند که این ارقام بر اساس چه فعل و انفعالات علمی و یا تجربی و اقتصادی تعیین می‌شود.

وی افزود: افزایش نرخ حق بیمه تأثیر زیادی روی زندگی روزمره مردم می‌گذارد چراکه بیمه شخص ثالث اجباری است و لذا هر درصدی که به آن اضافه می‌شود باید بر مبنای یک آنالیز و بررسی و تحقیقات میدانی و علمی باشد.

دبیر شورای عالی تأمین اجتماعی با بیان اینکه افزایش ۳۷ درصدی قیمت بیمه شخص ثالث مردم را شوکه کرده گفت: فعالان این حوزه باید پاسخگو باشند و یا حداقل قبل از افزایش قیمت، زمینه‌سازی کنند تا مردم هم در جریان کار قرار بگیرند.

اشرفی افزایش نظارت‌ها در حوزه بیمه‌ای به ویژه بیمه شخص ثالث و سایر بیمه‌های صنعتی را خواستار شد و افزود: به ازای افزایش حق بیمه شخص ثالث باید تعهداتی هم تعریف شود اما با توجه به موقعیت درآمدی و دریافتی مردم باید نظارت‌ها را بیشتر و برای افزایش قیمت‌ها نیز مبانی را تعریف کنیم.

نرخ دیه امسال منطقی نیست

محمد باقری عضو کمیسیون اقتصادی مجلس نیز با بیان اینکه تعریف شرکت‌های بیمه از نظر متضرر شدن به خاطر بیمه شخص ثالث باید مشخص شود گفت: باید دید که واقعاً شرکت‌های بیمه از این بابت ضرر کرده‌اند یا اینکه سودشان کمتر شده است؟

وی افزایش نرخ دیه را غیرمنطقی دانست و افزود: اگرچه ارزش جان انسان بسیار بسیار بالاست اما با این وضعیت جامعه و سبد کالایی مردم این درصد از افزایش هم درست نیست.

آخرین اخبار حوزه بیمه را در صفحه بانک و بیمه تجارت‌نیوز بخوانید.

منبع: تسنیم

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند