نصب اولین خودپرداز ارز رمزنگار در آرژانتین

نصب اولین خودپرداز ارز رمزنگار در آرژانتین

اولین خودپرداز مخصوص پردازش عملیات‌های ارز رمزنگار در پایتخت آرژانتین نصب شد.

بانک مرکزی‌ آرژانتین قوانین مرتبط به خودپردازها را در این کشور تسهیل بخشیده است. به موجب قوانین اصلاح شده، نصب خودپردازهایی که ارزهای رمزنگار را پردازش می‌کنند، تسهیل پیدا کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، بر همین اساس، «آتنا بیت‌کوین» اولین خود پرداز طراحی شده برای تبدیل ارزهای رمزنگار در مراکز خرید در پایتخت آرژانتین نصب کرد و قرار است که بزودی تعداد بسیار زیادی از این نوع خودپردازها در بویناسایرس نصب شوند.

همچنین مدیر «آتنا بیت کوین» در منطقه آمریکای لاتین گفت: بزودی ۱۲ دستگاه خودپرداز دیگر از این نوع در پایتخت آرژانتین نصب خواهد شد. این خودپردازها قادر به پردازش و عملیات بانکی بیت‌کوین و دیگر ارزهای رمزنگار از قبیل لیت‌کوین، اتریوم و بیت‌کوین کش هستند. در حال حاضر، ۸ هزار ایستگاه پرداخت جدید بیت‌کوین در خواربار فروشی‌های کوچک آرژانتین وجود دارد.

بر پایه این گزارش به دنبال کاهش ارزش پزو آرژانتین، بسیاری از سرمایه‌گذاران این کشور و مردم عادی به دنبال تبدیل پزوهای خود به بیت‌کوین هستند.

آرژانتینی‌ها درحال تبدیل بخش قابل توجهی از  پزو خود به یک ارز باثبات‌تر یعنی بیت‌کوین هستند. بر همین اساس ثبات این ارز دیجیتال بیشتر از پزو است و آرژانتینی‌ها به سرعت در حال پیوستن به این حرکت هستند.

 

منبع:بیت کوینیست

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند