نصب ۳۵۰۰ سامانه هوشمند در جاده های کشور

رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از نصب بیش از ۳۵۰۰ دستگاه ترددشمار، دوربین ثبت سرعت، کنترل توزین و سامانه بلوتوث زمان سفر در جاده های کشور خبر داد و گفت: شهرداری تهران سرمایه گذاری زیادی در حوزه سیستم های حمل ونقل هوشمند انجام داده است. داوود کشاورزیان در همایش سیستم های
نصب ۳۵۰۰ سامانه هوشمند در جاده های کشور

رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از نصب بیش از ۳۵۰۰ دستگاه ترددشمار، دوربین ثبت سرعت، کنترل توزین و سامانه بلوتوث زمان سفر در جاده های کشور خبر داد و گفت: شهرداری تهران سرمایه گذاری زیادی در حوزه سیستم های حمل ونقل هوشمند انجام داده است.

داوود کشاورزیان در همایش سیستم های حمل و نقل هوشمند اظهار کرد: استفاده از سیستم های هوشمند حمل ونقل در ایران سابقه بیش از ۱۰ ساله دارد و سرمایه گذاری های زیادی توسط شهرداری ها به خصوص شهرداری تهران در این زمینه صورت گرفته است.

وی بیان کرد: تاکنون ۱۹۲۰ دستگاه تردد شمار، ۶۸۰ دوربین ثبت تخلف، ۸۸۰ دوربین ثبت سرعت، ۳۰ دستگاه کنترل توزین در حال حرکت و۵۰ سامانه بلوتوث زمان سفر در جاده های کشور نصب شده است. تلاش شده این اطلاعات از طریق سامانه ۱۴۱ به طور مستقیم در اختیار مردم قرار گیرد.

وی یادآور شد: در دولت یازدهم سیاست ما این بوده که بتوانیم سرمایه گذاری ها را متمرکز و گسترده کنیم تا سیستم های هوشمند فراگیر شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به سرمایه گذاری های جسته و گریخته طی ۱۰ سال اخیر در سیستم های حمل ونقل هوشمند، بیان کرد: در کنار نصب دوربین ثبت تخلف سرعت، فراخوانی برای نصب تعداد ۶۵ دستگاه توزین در حال حرکت داده ایم تا بتوانیم تردد بارهای محوری در سطح جاده های کشور را در راستای حفظ و نگهداری راه ها کنترل کنیم.

به گزارش تسنیم،کشاورزیان با اشاره به نصب سامانه سپهتن روی اتوبوس ها، گفت: همچنین تصمیم گرفته ایم همایش سیستم های حمل ونقل هوشمند را به صورت دو سالانه برگزار کنیم. انتظار داریم مهندسان، اساتید دانشگاه و محققان دستاوردهای خود را در این همایش عرضه کنند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام تجارت نیوز