نظارت جدی بر واحدهای دریافت کننده ارز ۴۲۰۰ تومانی

نظارت جدی بر واحدهای دریافت کننده ارز ۴۲۰۰ تومانی

در جلسه عصر امروز با نمایندگان اتحادیه‌های صنفی، با دستور وزیر صنعت، معدن و تجارت مقرر شد که چهار کمیته متشکل از نمایندگان اصناف برای بررسی و حل مشکلات پیش روی بازاریان و اصناف تشکیل شود و تمامی واحدهای دریافت کننده ارز ۴۲۰۰ تومانی از مرحله تخصیص تا عرضه مورد نظارت جدی قرار گیرند.

در این کمیته که قرار است با هماهنگی سینکی – معاون امور اقتصادی و بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت – تشکیل شود، مهمترین مسایل پیش روی اصناف از جمله موضوعات ترخیص کالا در گمرک و ارز پیگیری خواهد شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، محمد شریعتمداری در این جلسه، تصریح کرد: اتفاقات اخیر در بازار با دلسوزی و همراهی نظام و اصناف منجر به حادثه نخواهد شد و همراهی اصناف می‌تواند جلوی این سوءاستفاده‌ها را بگیرد.

وی با بیان اینکه در چنین موقعیت‌هایی باید یک انسجام میان نظام و مردم شکل بگیرد، بیان کرد: نباید بگذاریم هزینه‌ای به نظام تحمیل شود و در سایه حفظ امنیت و همراهی اصناف آرامش دوباره به بازار برخواهد گشت.

شریعتمداری با تاکید بر اینکه دشمن از رسیدن به مقاصد خود باید ناامید شود، گفت: اصناف همواره با نظام و همه دولت‌ها همکاری داشته اند که این مایه افتخار است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در پایان با تشبیه فشارهای اقتصادی کنونی به فشارهای زمان جنگ تحمیلی تصریح کرد: لازمه عبور از این فشارها صبر و تحمل است.

 

منبع: ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند