نظارت دقیق و مستمر بر بازار شب عید

معاون اقتصادی و برنامه‌ریزی اتاق اصناف گفت: به منظور جلوگیری از تخلفات گران‌فروشی و کم‌فروشی، هزار و 470 بازرس اصناف در سراسر کشور بازار شب عید را رصد می‌کنند.

نظارت دقیق و مستمر بر بازار شب عید

هوشیار فقیهی معاون اقتصادی و برنامه‌ریزی اتاق اصناف ایران در برنامه گفتگوی ۱۸:۳۰ شبکه خبر در خصوص وضعیت بازار شب عید و نظارت بر بازار گفت: در حال حاضر ۱۴۷۰ بازرس اصناف در کل کشور داریم و با توجه به حساسیت بازرسی برای اصناف از منابع دیگر تامین بودجه کرده‌ایم و ۴۰۰ نفر نیرو نیز از تعزیرات کمک خواهند کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، فقیهی ادامه داد: بر اساس ابلاغیه اتاق اصناف مقرر شده در حوزه کالا و خدماتی که اصناف ارائه می‌دهند افزایش قیمتی تا پایان فروردین صورت نگیرد.

وی تصریح کرد: در شرایط فعلی مردم با آگاهی علاوه بر قیمت مناسب، کیفیت کالا را نیز مدنظر دارند و در تمامی دنیا محور رسیدگی به شکایات، مردم هستند.

معاون اتاق اصناف گفت: در بخش خصوصی عرضه و تقاضا قیمت‌ها را مشخص می‌کند در حوزه عرضه به ازای هر ۲۷ متقاضی، یک واحد صنفی داریم که رقابت را ایجاد می‌کند.

وی درباره موضوع پس گرفتن کالاها در کشور گفت: ما نیازمند توسعه در حوزه اصناف هستیم و باید این عبارت که جنس فروخته شده پس گرفته نمی‌شود از اصناف به تدریج حذف گردد.

رایگانی سخنگوی سازمان تعزیرات در خصوص نظارت بر بازار گفت: ما در این مدت طی ده روز ۱۷ هزار پرونده شکایت داشتیم که ۱۴ هزار در حوزه صنفی است و تا ۱۵ فروردین با ۱۰۰۰ نفر به بازرسی و نظارت در این حوزه می‌پردازیم.

وی ادامه داد: بیشترین رصد ما بر روی پرونده‌های صنفی اعم از گران‌فروشی و کم‌فروشی و عدم ارائه فاکتور است. برخورد ما طبق قانون مشخص است و در این راستا در استان اصفهان ۴ واحد صنفی پلمپ شد.

رایگانی افزود: سازمان تعزیرات مرجع قیمت گذاری نیست و مرجع نظارتی محسوب می‌شود و از طریق گزارشاتی که از مردم دریافت می‌کنیم در کنار بازرسی‌ها نظارت می‌کنیم به طور مثال مردم از قیمت‌های ارائه شده در بعضی از واحدهای صنفی در فرودگاه امام شکایت داشتند که پیگیری شد.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران


این مطلب را به اشتراک بگذارید