نفت سنگین ایران از برنت گران‌تر شد – تجارت‌نیوز
خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : بازگشت ترامپ با وعده زخم کاری به روسیه/ نفت 40 دلار می‌شود؟

نفت سنگین ایران از برنت گران‌تر شد

درآمد روسی از نفت همچنان بالا است.

سازمان کشورهای صادرکننده نفت در جدیدترین گزارش خود اعلام کرده است که ایران در ماه می روزانه ۲ میلیون و ۵۴۴ هزار بشکه نفت تولید کرده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، در جدیدترین گزارش اوپک آمده است قیمت نفت ایران در ماه میلادی گذشته ۹ دلار افزایش داشته است.

تسنیم گزارش داد، سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در جدیدترین گزارش ماهانه خود اعلام کرد: تولید نفت این سازمان در ماه میلادی گذشته ۱۷۶ هزار بشکه در روز کاهش داشته و به ۲۸ میلیون و ۵۰۸ هزار بشکه در روز رسیده است.

کاهش تولید نفت اوپک طی ماه می در حالی است که کشورهای غربی فشار زیادی را به اعضای اوپک وارد آورده اند تا با افزایش تولید خود روند صعودی قیمت نفت را متوقف کنند.

جزئیات گزارش تولید نفت به تفکیک کشورها

بر اساس این گزارش تولید نفت لیبی در ماه می افت شدید ۱۸۶ هزار بشکه در روز داشته است. تولید نفت نیجریه نیز در این ماه ۴۶ هزار بشکه در روز و تولید نفت عراق ۲۱ هزار بشکه در روز کاهش داشته است.

بر اساس گزارش اوپک تولید نفت ایران نیز در ماه می ۲۰ هزار بشکه در روز کاهش داشته و به ۲ میلیون و ۵۴۴ هزار بشکه در روز رسیده است. ایران در ماه آوریل ۲ میلیون و ۵۶۴ هزار بشکه در روز نفت تولید کرده بود.

متحدان غرب در اوپک تولید نفت خود را در ماه می افزایش داده‌اند اما نتوانسته‌اند مانع افت تولید اوپک در این ماه شوند. عربستان در این ماه تولید نفت خود را ۶۰ هزار بشکه در روز، امارات ۳۱ هزار بشکه در روز و کویت نیز ۲۷ هزار بشکه در روز افزایش داده‌اند.

اوپک در بخش دیگری از گزارش خود از افزایش ۸٫۲۳ دلاری قیمت سبد نفتی این سازمان در ماه می خبر داده است. قیمت سبد نفتی اوپک در این ماه به ۱۱۳ دلار و ۸۷ سنت رسیده است.

قیمت نفت سنگین ایران در ماه می ۹٫۲ دلار افزایش داشته و به ۱۱۵ دلار و ۴۸ سنت در هر بشکه رسیده است. با وجود تحریم‌های آمریکا علیه ایران،‌ نفت سنگین ایران با قیمتی بالاتر از نفت برنت در بازارهای جهانی به فروش می‌رسد.

قیمت نفت برنت در ماه می امسال با افزایش ۸٫۷۶ دلاری بالغ بر ۱۱۳ دلار و ۱۳ سنت شده است. قیمت نفت سبک آمریکا نیز با ۸٫۰۹ دلار افزایش به ۱۰۹ دلار و ۸۶ سنت رسیده است.

متوسط قیمت نفت سنگین ایران در ۵ ماهه سال گذشته میلادی ۶۱ دلار و ۹۴ سنت بود که این رقم در مدت مشابه امسال به ۱۰۲ دلار و ۹۲ سنت رسیده است.

نظرات