موضوعات داغ:

نمایندگان کارگری و کارفرمایی برای دستمزد ۹۷ به توافق رسیدند

نمایندگان کارگری و کارفرمایی برای دستمزد ۹۷ به توافق رسیدند

آخرین خبرها از جلسه دستمزد سال ۹۷ حاکی از آن است که اعضای کارگری و کارفرمایی شورای عالی کار در جلسه امروز با افزایش ۱۹٫۵ درصدی حداقل دستمزدها در سال آینده و افزایش ۱۲ درصدی سایر سطوح مزدی به‌علاوه ۲۴۱۸۸ ریالی مزد روزانه، به‌طور کلی موافقت کردند.

پس از ساعت‌ها مذاکرات فشرده درباره تعیین رقم دستمزد کارگران در سال ۹۷، سرانجام نمایندگان کارگری و کارفرمایی با افزایش ۱۹٫۵ درصدی حداقل دستمزد به توافق رسیدند.

به گزارش تجارت‌نیوز، آخرین خبرها از جلسه دستمزد سال ۹۷ حاکی از آن است که اعضای کارگری و کارفرمایی شورای عالی کار در جلسه امروز با افزایش ۱۹٫۵ درصدی حداقل دستمزدها در سال آینده و افزایش ۱۲ درصدی سایر سطوح مزدی به‌علاوه ۲۴۱۸۸ ریالی مزد روزانه، به‌طور کلی موافقت کردند.

البته با توجه به اینکه این توافق بدون حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و وزیر امور اقتصادی و دارایی و تنها با حضور وزیر کار و رفاه اجتماعی صورت گرفته است برای تصویب نهایی نیاز به جلب رضایت این دو وزیر نیز دارد.

در روزهای گذشته نشست‌های فشرده مزدی میان گروه‌های کارگری و کارفرمایی با حضور وزیران عضو شورای عالی کار برگزار شده بود ولی به دلیل اختلاف نظر شدید دو طرف هیچ یک از جلسات سرانجام به نتیجه نرسید تا جلسات دستمزد سال ۹۶ طولانی‌تر از سال‌های گذشته باشد.

در صورت افزایش ۱۹٫۵ درصدی، حداقل دستمزد کارگران در سال آینده به یک میلیون و ۱۱۴ هزار تومان خواهد رسید.

شورای عالی کار سال گذشته با افزایش ۱۴٫۵ درصدی دستمزد موافقت کرد و بدین ترتیب حداقل دستمزد کارگران از ۸۱۲ هزار تومان به ۹۳۰ هزار تومان افزایش یافت.

 

منبع: ایسنا

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند