نوای موسیقی آذربایجان توسط بانوان تبریزی در تالار وحدت

نوای موسیقی آذربایجان توسط بانوان تبریزی در تالار وحدت

همزمان با رویداد تبریز ۲۰۱۸، صدای موسیقی بانوان هنرمند تبریزی در تالار وحدت تهران به صدا درمی‌آید.

ماریا یزدانی (سرپرست گروه پارلا) گفت: گروه موسیقی پارلا پس از اجرای موفق سال قبل که با استقبال خوب علاقمندان به موسیقی و آیین‌های آذربایجانی مواجه شد، این بار ۱۴ اردیبهشت ماه همزمان با عید نیمه شعبان، در تالار وحدت تهران، دومین کنسرت رسمی خود را اجرا می‌کند.

به گزارش تجارت‌نیوز، هدف از تشکیل این گروه ایفای نقش مؤثر بانوان هنرمند، در حفظ و اشاعه موسیقی اصیل آذربایجانی و نیز صیانت از فرهنگ غنی اقوام ایرانی است.

این هنرمند که امیدوار است با حمایت‌های مسئولین فرهنگی استان آذربایجان شرقی، همزمان با رویداد فرهنگی تبریز ۲۰۱۸، سالی که تبریز بعنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی معرفی گردیده است، بتواند با گروه خود، برای بانوان شهرش به اجرا بپردازد، یزدانی در پایان صحبت‌هایش ادامه داد: در این برنامه، قطعاتی همچون تئزگل، ساری گلین، سامان یولو، تئللرینی یان دارا قئز، جان مریم، یاندیردین قلبیمی، آمان اوچو، داشلی قالا، لاچین، شکار آهو و… اجرا خواهد شد.

همچنین فاطمه محمدی طراحی و کارگردانی حرکات آیینی را در کنسرت پیش روی گروه پارلا بعهده دارد، تهیه‌کننده و مدیر برنامه گروه غلامرضا میرزازاده، تنظیم‌کننده قطعات حسن خجسته، مجری و کارشناس ادبی کنسرت نیز زهرا احمدی است.

علاقمندان برای تهیه بلیت می‌توانند به آدرس اینترنتی iranconcert. com مراجعه کنند.

 

منبع: ایلنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند