نوروز هم به داد فروشندگان خودرو نرسید

اسفند ماه در حالی به پایان می‌رسد که حتی گرمای نوروزی هم نتوانست یخ بازار خودرو را آب کند. براساس جدیدترین ارزیابی صورت گرفته از بازار آزاد خودروها رکود گسترده در این بازار همچنان ادامه دارد. فعالان این بازار می‌گویند که بازار شب عید خودرو در سال جاری در مقایسه با سال‌های گذشته به هیچ

اسفند ماه در حالی به پایان می‌رسد که حتی گرمای نوروزی هم نتوانست یخ بازار خودرو را آب کند.

براساس جدیدترین ارزیابی صورت گرفته از بازار آزاد خودروها رکود گسترده در این بازار همچنان ادامه دارد.

فعالان این بازار می‌گویند که بازار شب عید خودرو در سال جاری در مقایسه با سال‌های گذشته به هیچ وجه مناسب و تامین‌ کننده منافع آن‌ها نبوده است.

این فعالان معتقدند که با توجه به تشدید رکود در بازار خودرو پس از آغاز سال جدید، در ماه‌های فروردین و اردیبهشت قیمت‌ این محصولات نسبت به قیمت‌های فعلی کاهش خواهد یافت.

در این زمینه مالک یکی از نمایشگاه‌های اتومبیل در تهران می‌گوید: بازار شب عید خودرو در سال جاری مانند سال‌های دیگر دلچسب نبود.

وی با بیان این‌که در سال گذشته بازار خودرو در شب عید خراب بود، خاطرنشان می‌کند:‌ امسال نیز مشخص نیست به چه دلیل مصرف‌کنندگان از بازار شب عید خودرو استقبال نکرده‌اند.

این فعال بازار خودرو ادامه می‌دهد: امسال بازار شب عید خودرو در نمایشگاه‌های اتومبیل برخلاف صنوف دیگر مانند عرضه‌کنندگان لباس، کفش، آجیل و غیره رونق نگرفته است.

وی با بیان این‌که پس از تحویل سال در ماه‌های ابتدایی سال آینده تقاضای خودرو بیش از این کاهش می‌یابد، تصریح می‌کند: با وجود رکود بازار در روزهای فعلی می‌توان گفت که پیک تقاضا در همین مقطع بوده و با تحویل سال رکود تشدید خواهد شد.

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند