هشدار تنش دمایی در استان تهران

مدیر کل مدیریت بحران استانداری تهران از صدور هشدار زرد گرد و خاک و افزایش گرما در استان تهران خبر داد.

به گزارش تجارت‌نیوز، مدیر کل مدیریت بحران استانداری تهران از صدور هشدار زرد گرد و خاک در استان تهران خبر داد و در خصوص احتمال تنش دمایی گفت: با توجه به پیش بینی افزایش گرما از همه مردم میخواهیم مصرف انرژی را مدیریت کنند.

ایلنا نوشت، حامد یزدی مهر از صدور هشدار زرد وزش باد و گرد و خاک در استان تهران خبر داد و اظهار کرد: بر اساس گزارش‌های هواشناسی وزش باد شدید و نسبتاً شدید در استان تهران پیش بینی شده است.

یزدی مهر با بیان اینکه طبق گزارشات زمان شروع ورزش باد از امروز شنبه ۱۸ تیر ماه آغاز و تا اواخر وقت دوشنبه ۲۰ تیرماه ادامه پیدا خواهد کرد گفت: وزش باد شدید به ویژه در ساعات عصر و شب با احتمال خیزش گرد و خاک پیش بینی شده است.

مدیر کل مدیریت بحران استان تهران با اشاره به خطرات این وزش باد افزود: احتمال سقوط اجسام از ارتفاع و سازه‌های نیمه کاره، ریزش موقت گرد و خاک و کاهش دید و کاهش کیفیت هوا و گسترش گرد و غبار انتقالی غربی وجود دارد که در این خصوص توصیه می شود مردم تمهیدات لازم را داشته باشند.

وی درخصوص احتمال شکستن درختان فرسوده، امکان آسیب به سازه‌های موقت و تابلوهای تبلیغاتی هشدار داد و عنوان کرد: در خصوص مستحکم سازی تابلو‌های تبلیغاتی و سازه‌های موقت هشدار می‌دهیم تا شاهد حوادث ناگوار نباشیم.

یزدی مهر در خصوص تردد افراد دارای بیماری‌های تنفسی و سالمندان در فضای باز با توجه به احتمال گسترش گرد و خاک نیز هشدار داد و بیان کرد: از مردم می‌خواهیم نسبت به محافظت از تاسیسات حساس به گرد و خاک، عدم پارک خودروها در کنار درختان فرسوده و ساختمان‌های نیمه کاره و پرهیز از پرواز با گلایدر و هواپیماهای سبک توجه ویژه داشته باشند.

وی اظهار کرد: تداوم گرما و افزایش دما نیز توسط سازمان هواشناسی پیش بینی شده که در این خصوص ۲ تا ۴ درجه افزایش دما خواهیم داشت و به شهروندان در خصوص احتمال گرمازدگی هشدار می‌دهیم.

یزدی مهر با اشاره به افزایش گرما در باره مدیربت مصرف انرژی و جلوگیری از ایجاد حریق در مراتع نیز گفت: با افزایش دما احتمال تنش دمایی برای محصولات کشاورزی و صنایع وابسته وجود دارد و توصیه اکید در خصوص جلوگیری از ایجاد حریق در مراتع است.

همچنین به موازات افزایش گرما با افزایش مصرف انرژی روبرو خواهیم شد که نیازمند مدیریت و مصرف بهینه برق و پرهیز از استفاده از وسایل برقی پرمصرف در ساعت ظهر تا غروب هستیم و به همه مردم توصیه می کنیم در این زمینه توجه لازم را داشته باشند تا خدایی نکرده با قطعی مواجه نشویم.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند