هشدار هواشناسی درباره بارش سنگین برف در آخر هفته

هشدار هواشناسی درباره بارش سنگین برف در آخر هفته

مدیرکل ‌پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: بارش برف در ارتفاعات البرز واقع در استان‌های تهران، گیلان و مازندران قابل توجه خواهد بود و نیاز است که دستگاه‌های برف‌روب آمادگی کامل داشته باشند.

به گزارش تجارت‌نیوز، صادق ضیائیان، مدیرکل ‌پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان این‌که سامانه بارشی جدید علاوه بر بارش‌های خوب، هوای سردی نیز به‌همراه دارد، اظهار کرد: فردا پنجشنبه ۲۱ اسفند بارش‌ برف از شمال‌غرب آغاز می‌شود، در استان گیلان نیز بارش به‌صورت باران است و روز جمعه و شنبه هفته آینده نیز بارش برف در این مناطق ادامه می‌یابد.

وی بیان کرد: روز جمعه بر شدت و وسعت بارش‌ها افزوده می‌شود و تمام استان‌های واقع در نیمه شمالی کشور شاهد بارش برف و باران خواهند بود؛ بارش برف در ارتفاعات البرز واقع در استان‌های تهران، گیلان و مازندران قابل توجه خواهد بود و نیاز است که دستگاه‌های برف‌روب آمادگی کامل داشته باشند.

مدیرکل ‌پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به این‌که بارش برف در خراسان‌شمالی و شمال خراسان رضوی در روز جمعه قابل توجه خواهد بود، افزود: روز جمعه همچنین بارش باران و برف در لرستان، کرمانشاه، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد قابل توجه است و دستگاه‌های امدادرسان واقع در مناطق زلزله‌زده استان کهگیلویه و بویراحمد باید تمهیدات لازم و اقدامات پیشگیرانه را انجام دهند.

وی همچنین از وزش باد بسیار شدیدی در استان‌های فارس، کرمان، یزد و سیستان و بلوچستان در روزهای پنجشنبه، جمعه و شنبه خبر داد و گفت: سرعت وزش باد در مناطقی از این استان‌ها به ۱۲۰ کیلومتر نیز خواهد رسید و به‌احتمال زیاد خسارت‌هایی نیز در پی خواهد داشت.

منبع: تسنیم

آخرین اخبار اقتصادی را از کانال تلگرام تجارت‌نیوز دنبال کنید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند