هشدار پلیس آگاهی به زائران اربعین

اقدامات وزارت بهداشت برای تامین سلامت زائران اربعین در مرز خسروی

جانشین پلیس آگاهی ناجا گفت: زائران باید توجه داشته باشند که حتما دینار مورد نیاز خود را از مراجع قانونی و مشخص تهیه کنند و مراقب سودجویان باشند که احیاناً دینار، ریال یا دیگر ارزهای جعلی و تقلبی به آنها ارائه نشود.

به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از رادیو اربعین، مسعود منفرد در توصیه‌هایی به زائران اربعین، اظهار کرد: در سفرهای خارجی به خصوص اربعین نیاز به ارز خارجی کشور مقصد که در این سفر به طور مشخص دینار است، طبیعی محسوب می‌شود اما زائران باید توجه داشته باشند که حتما ارز مورد نیاز خود را از مراجع قانونی و مشخص تهیه کنند.

وی افزود: زائرانی که در راه بازگشت هستند نیز موقع تعویض ارز خود و دریافت ریال یا دیگر ارزها حتما باید مراقب سودجویان باشند که احیاناً دینار، ریال یا دیگر ارزهای جعلی و تقلبی به آنها ارائه نشود.

جانشین پلیس آگاهی ناجا، گفت: دیگر توصیه پلیس این است که زائران حتما سیم‌کارت‌های کشور عراق را نیز از محل‌های معتبر خریداری کرده و از تهیه سیم‌کارت از افراد خودداری کنند چرا که بعضا سودجویانی هستند که سیم‌کارت‌های فاقد اعتبار یا سوخته عراقی را به زائران می‌فروشند که البته در این رابطه پلیس آگاهی در مرزهای کشورمان نسبت به دستگیری چند نفر از این سودجویان اقدام کرده است اما زائران خودشان هم باید مراقب باشند.

منفرد افزود: پلیس در برخی معابر و محل‌های شهرهای مرزی برای کنترل تردد و عبور و مرور نسبت به تغییر مکان برخی خودروهای پارک شده اقدام کرده است. در نتیجه اگر زائرانی که با خودروی شخصی به عراق مشرف شده‌اند در بازگشت متوجه فقدان خودرویشان در محل قبلی شدند، بدون نگرانی با شماره ۱۲۰ تماس گرفته و از محل خودرویشان آگاه شوند.

وی بیان کرد: تغییر مکان برخی خودروها به خصوص آن دسته از ماشین‌هایی که در معابر شهرهای مرزی مانند مهران پارک شده بودند برای تسهیل در عبور و مرور رخ داده و مالکان خودروها نگران این موضوع نباشند.

منبع: ایبِنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند