هند: درب توافق با آمریکا برای پرهیز از جنگ تجاری باز است

هند: درب توافق با آمریکا برای پرهیز از جنگ تجاری باز است

دولت هند اعلام کرد که به منظور پرهیز از جنگ تجاری با آمریکا، درب توافق با این کشور باز است.

در حالی که دولت هند وضع تعرفه اضافی بر روی کالاهای وارداتی آمریکایی را به ماه آینده میلادی یعنی سپتامبر موکول کرده، اعلام کرد درب توافق برای پرهیز از جنگ تجاری میان دو کشور باز است.

به گزارش تجارت‌نیوز، در همین حال دولت هند افزایش تعرفه‌ها بر روی کالاهای وارداتی آمریکای را از چهارم اوت به هجدهم سپتامبر تغییر داد. همچنین دو طرف جلساتی را برای کاهش تنش در روابط تجاری یکدیگر بعداز تصمیم آمریکا برای وضع مالیات بر روی کالاهای وارداتی هند برگزار کرده اند.

این اقدام واشنگتن به دنبال بالا گرفتن تنش‌های تجاری میان آمریکا و چین کلید خورده است. دولت ترامپ قصد دارد که ۲۰۰ میلیارد دلار از کالاهای وارداتی چینی را مشمول تعرفه اضافی کند و در مقابل پکن هم وعده مقابله به مثل را داده است.

در حال حاضر، هند معتقد است که موضع‌گیری دولت ترامپ برای افزایش تعرفه ۲۵ درصدی برای فولاد و تعرفه ۱۰ درصدی برای آلومنیوم باعث بر هم خوردن قوانین تجارت جهانی و به صادرات ایالات متحده هم آسیب می‌زند.

هند برخی از کالاهای آمریکایی را از قبیل گردو، بادام، سیب… را مشمول افزایش تعرفه کرده است. بر اساس گزارش بلومبرگ انگلیسی، مازاد تجارت هند با آمریکا در سال ۲۰۱۷ میلادی ۲۵ میلیارد دلار بوده و آمریکا اعلام کرده که این موضوع یکی از دلایلی است که هند را در فهرست احتمالی کشورهای دستکاری کننده ارز خود قرار داده است.

 

منبع:رویترز

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند