واردات آووکادو به ایران

واردات آووکادو به ایران

آووکادو در کنار میوه‌های آناناس، نارگیل، انبه و موز، به لیست ۴ موردی میوه‌های وارداتی مجاز اضافه شد.

سیدجمال مدرسی مدیر کل دفتر بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی با ارسال نامه‌ای به علی‌آبادی فراهانی مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت ایران با موضوع درخواست مجوز واردات آووکادو از کشور کنیا، آزاد بودن واردات این محصول را به صورت رسمی اعلام کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، پیش از این وزارت جهاد کشاورزی بارها اعلام کرده بود که تنها واردات 4 میوه آناناس، نارگیل، انبه و موز به کشور آزاد است.

در این نامه آمده است: با عنایت به درخواست آقای «ع» به شماره 96/00131 مورخ 1396/3/25 پیوست در خصوص صدور مجوز واردات 2000 کیلوگرم آووکادو از کشور کنیا، به استحضار می‌رساند با توجه به اینکه میوه مذکور جزء محصولاتی است که تولید داخل ندارد، فلذا جهت جلوگیری از مراجعه مکرر متقاضیان درخواست واردات محصول فوق می‌توانند با مراجعه به آن سازمان با رعایت کلیه شرایط قرنطینه گواهی و بهداشتی نسبت به واردات کالای مذکور اقدام نمایند و واردات کالای فوق‌الذکر نیازی به اخذ مجوز از این دفتر ندارد و بلامانع است.

بنابراین گزارش علی علی‌آبادی فراهانی مدیرکل دفتر صادرات و واردات نیز با ارسال نامه‌ای به معقولی مدیرکل مرکز واردات و امور مناطق آزاد ویژه گمرک جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: پیرو نامه شماره 93/210/1181 مورخ 1393/03/11، ضمن ارسال تصویر نامه شماره 96/502/1415 مورخ 1396/04/04 وزارت جهاد کشاورزی به آگاهی می‌رساند: واردات آووکادو منوط به رعایت شرایط قرنطینه‌ای گیاهی و بهداشتی است و نیاز به مجوز موردی ندارد. خواهشمند است دستور فرمایید اقدام لازم با رعایت مقررات و ضوابط مربوطه معمول گردد.

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند