واردات همه کالاها آزاد است به جز خودروی بالای 2500 سی سی

رييس کميسيون واردات اتاق بازرگاني ايران گفت: از روز شنبه بخشنامه‌ لغو ممنوعيت واردات کالاهاي اولويت 10 به‌طور کامل اجرايي و به غير از خودروهاي بالاي 2500 سي سي و کالاهايي که به لحاظ شرعي مشکل دارند واردات بقيه کالاها آزاد شده است. مجيدرضا حريري در پاسخ به اين سوال که آيا کالايي در اولويت

رييس کميسيون واردات اتاق بازرگاني ايران گفت: از روز شنبه بخشنامه‌ لغو ممنوعيت واردات کالاهاي اولويت 10 به‌طور کامل اجرايي و به غير از خودروهاي بالاي 2500 سي سي و کالاهايي که به لحاظ شرعي مشکل دارند واردات بقيه کالاها آزاد شده است.
مجيدرضا حريري در پاسخ به اين سوال که آيا کالايي در اولويت 10 وجود دارد که ثبت سفارش نشود گفت: تنها کالايي که ثبت سفارش آن متوقف شده اتومبيل‌هاي بالاي 2500 سي‌سي است.
او گفت: براساس آخرين اطلاعات ما از وزارت صنعت، معدن و تجارت ممنوعيت واردات کليه‌ي کالاها برداشته شده است.
حريري با اشاره به اين‌که البته کالاهايي که از لحاظ شرعي مشکل‌دار هستند نيز ثبت سفارش نمي‌شوند گفت: چهارشنبه هفته قبل جلسه‌اي با حضور وزير صنعت، معدن و تجارت تشکيل شد و پس از آن جلسه موانع کوچکي که مي‌توانست به عنوان دست‌انداز در اين مسير تلقي شود نيز برداشته شدند.
به گفته رييس کميسيون واردات اتاق بازرگاني ايران بخشنامه‌ ثبت سفارش کالاهاي اولويت 10 به گمرک‌ها ابلاغ شده است و وزير صنعت و تجارت نيز طي تماس تلفني با رييس گمرک از وي خواست نسبت به اجراي سريع‌تر اين بخشنامه اقدام کند.
او با اشاره به اين‌که اين بخشنامه از شنبه سوم اسفند به‌طور کامل اجرايي شد، گفت: با مراجعه به سايت سازمان توسعه تجارت هم مشخص مي‌شود که در حال حاضر امکان ثبت سفارش کليه کالاها وجود دارد.
امروز برخي خبرگزاري‌ها اعلام کرده بودند که با توجه به ابلاغ سياست‌هاي اقتصاد مقاومتي از سوي مقام معظم رهبري احتمال تجديدنظر در واردات برخي کالاهاي اولويت 9 و 10 وجود دارد.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند