همتی:

هلال احمر اتباع خارجی را واکسینه می‌کند

هلال احمر اتباع خارجی را واکسینه می‌کند

رئیس جمعیت هلال‌ احمر گفت: پس از مکاتبات انجام شده، مقرر شد که یونیسف یک میلیون دُز واکسن برای ایمن‌‌سازی اتباع خارجی ساکن در ایران، در اختیار هلال احمر قرار دهد.

به گزارش تجارت‌نیوز، کریم همتی، رئیس جمعیت هلال‌احمر امروز سه شنبه گفت: پس از مکاتبات انجام شده، مقرر شد که یونیسف تعدادی واکسن برای ایمن سازی اتباع خارجی ساکن در ایران، در اختیار هلال احمر قرار دهد.

وی ادامه داد: هلال احمر نیز به صورت مجزا منابعی را برای واکسیناسیون اتباع خارجی در نظر خواهد گرفت. احتمالا یک میلیون دُز واکسن نیز از سوی یونیسف به ایران اختصاص داده می شود تا واکسیناسیون اتباع خارجی آغاز شود.

گفتنی است، بدون شک یکی از اولویت‌های واکسیناسیون، ممانعت از شیوع کرونا است و با توجه به اینکه کارشناسان حوزه بهداشت و درمان معتقدند رفت و آمد از مبادی مرزی سبب ورود این ویروس و جهش های پیچیده و مرگبار آن به کشور میزبان می‌شود، اقدام جمعیت هلال احمر در واکسیناسیون مهاجران و اتباع خارجی را باید در راستای حفظ سلامتی همگانی و قطع زنجیره انتقال ویروس دانست.

جمعیت هلال احمر تاکنون ۱۸ محموله واکسن وارد کشور کرده و آخرین(هجدهمین) محموله نیز حاوی پنج میلیون دز روز یکشنبه چهاردهم شهریور ماه از طریق فرودگاه امام خمینی(ره) وارد کرد و تحویل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی داد.

تاکنون ۱۹ میلیون و ۶۲۰ هزار و ۵۹۶ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۹ میلیون و ۸۳۲ هزار و ۸۴۸ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده‌‌اند و مجموع واکسن‌‌های تزریق شده در کشور به ۲۹ میلیون و ۴۵۳ هزار و ۴۴۴ دُز رسید.

منبع: ایرنا

مهم‌ترین اخبار حوزه اجتماعی و سیاسی را در صفحه جامعه تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند