دستور واکسیناسیون بالای ۱۸ ساله‌ها / هشدار در مورد واکسن فایزر تقلبی

دستور واکسیناسیون بالای ۱۸ ساله‌ها / هشدار در مورد واکسن فایزر تقلبی

وزیر بهداشت، از صدور دستور تزریق واکسن به افراد بالای ۱۸ سال در مناطق روستایی خبر داد. رئیس سازمان غذا و دارو نیز گفته که اگر کسی واکسن فایزر در ایران، می‌فروشد بدون شک تقلبی و غیرقانونی است.

به گزارش تجارت‌نیوز، بهرام عین‌اللهی، وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی افزود: با اقدامات انجام شده در حوزه بهداشت و درمان به خصوص مقابله با کرونا شاهد گره‌گشایی‌های چشمگیری در این بخش هستیم و روز گذشته بیش از یک میلیون و ۱۰۰ هزار دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شد که این میزان ثبت رکورد جدیدی محسوب می‌شود.

وی تاکید کرد: در مدت کمی که از شروع فعالیت دولت سیزدهم می‌گذرد مقادیر زیادی واکسن کرونا وارد کشور، توزیع و به جامعه هدف تزریق شده است.

عین اللهی با بیان اینکه روند ورود واکسن به کشور شتاب گرفته است یادآورشد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده شمار پایگاه‌های واکسیناسیون نیز در کشور تا دو برابر افزایش می‌یابد (ایرنا).

واکسن فایزر تقلبی نخرید

در خبری دیگر، محمدرضا شانه ساز، رئیس سازمان غذا و دارو گفت: اگر کسی واکسن فایزر در ایران به دیگران می‌فروشد، قطعا تقلبی و غیرقانونی است.

وی افزود: ما به همه منابع معتبر جهانی معرفی نامه داده ایم و واکسن فایزر بایوتک اروپا هم از همین جمله است و معرفی نامه دریافت کرده، اما نکته مهم این است آن چه می‌گویند فایزر در بازار ناصر خسرو وجود دارد، این موضوع کذب است.

وی گفت: اگر کسی واکسن فایزر را در دست مصرف کننده می‌دهد، حتما تقلبی است.

شانه‌ساز ادامه داد: حتی روابط عمومی شرکت فایزر آمریکا اطلاعیه داد که فایزر صرفا از طریق دولت‌ها خرید و فروش می‌شود و ما به هیچ شرکت خصوصی فایزر نداده‌ایم و اعلام کرد که آن چه در بازار ایران به نام فایزر فروش می‌شود قطعا تقلبی است و آن را خریداری نکنند.

رئیس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه واکسن فایزر برای حمل و نقل دمای خاص منهای ۷۰ درجه را دارد گفت: با این شرایط کسی نرود واکسن فایزر تقلبی را خریداری کند و آن چه فروش می‌رود مورد تایید ما نیست.

وی گفت: همه حرف ما را به عنوان ناظر در کشور و هم اعلامیه روابط عمومی شرکت فایزر را مد نظر بگیرند و از این واکسن تقلبی استفاده نکنند که مربوط به سوداگرانی است که از سلامت مردم کسب سود می‌کنند (خبرگزاری صدا و سیما).

آخرین اخبار کرونا را در صفحه ویروس کرونا در تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند