تاکید بر تسریع واکسیناسیون گروه‌های شغلی

تاکید بر تسریع واکسیناسیون گروه‌های شغلی

رئیس‌جمهور با قدردانی از اقدامات انجام شده در جهت تامین واکسن و انجام واکسیناسیون، بر تسریع روند واکسیناسیون در گروه‌های مختلف شغلی تاکید کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، سیدابراهیم رئیسی روز پنج‌شنبه در جلسه کمیته‌های تخصصی ستاد ملی مقابله با کرونا پس از دریافت گزارش‌ها در مورد اقدامات انجام شده در زمینه روند واکسیناسیون و مهار بیماری در کشور با اشاره به اهمیت توجه به بیماریابی با اجرای کامل طرح پایش شهید سلیمانی، گفت: تقویت فرایند درمان سرپایی و آموزش همگانی برای رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و اعلام هشدارهای به موقع و لازم، در کنترل بیماری تاثیر فراوانی دارد.

رئیس‌جمهور تاکید کرد: نظارت بر اجرای دقیق پروتکل‌های بهداشتی و اعمال قانون و توجه به رعایت موارد بهداشتی در تمام مبادی ورودی کشور برای اتباع همه کشورها ضروری است.

رئیسی همچنین بر تهیه نسخه جامع پیش‌بینی‌های پیشگیرانه برای مواجهه با موج‌های احتمالی آینده و گونه‌های جدید کرونا با تعیین وظایف همه دستگاه‌ها تاکید کرد.

وی تصریح کرد: اطلاع‌رسانی دقیق و به موقع درباره تصمیمات اتخاذ شده برای بازگشایی مدارس باید مورد توجه ویژه مسئولان ذی‌ربط قرار بگیرد.

در این جلسه پیشنهادات ناظر به کاهش محدودیت‌ها و جایگزین کردن محدودیت‌های هوشمند به جای تعطیلات برای گروه‌های مختلف شغلی مطرح و مقرر شد این پیشنهادات در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا مورد بررسی قرار گیرد.

منبع: ایسنا

آخرین اخبار کرونا را در صفحه ویروس کرونا در تجارت‌نیوز بخوانید.

(عکس تزئینی است.)

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند