کد خبر: 167309

ورود ۳۰ اتوبوس جدید به ناوگان تهران

شهردار تهران با اشاره به تعطیلی خط ۷ مترو و نامه وزارت کشور درخصوص ناایمن بودن این خط، گفت: ایمن‌سازی خط ۷ مترو شش ماه به طول می‌انجامد.

ورود 30 اتوبوس جدید به ناوگان تهران
سرویس کسب‌وکار -

محمدعلی نجفی صبح امروز پیش از مراسم آغاز بهره‌برداری از ۳۰ دستگاه اتوبوس و ۷ رام قطار با حضور در جمع خبرنگاران، با اشاره به تعطیلی خط ۷ مترو، گفت: از وقتی که این خط راه‌اندازی شد، بحث‌هایی در خصوص ناایمن بودن این خط از نظر سیگنالی، نبود تجهیزات، ریل و برخی کشنده‌ها و واگن‌ها مطرح شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی با بیان اینکه باید زودتر از اینها این خط را تعطیل می‌کردیم، گفت: یک ماه و نیم قبل نیز وزارت کشور نامه‌ای در خصوص ناایمن بودن این خط ارائه کرد و توصیه به تعطیلی خط داشت، اما واقعیت این است که دلمان نمی‌خواست به دلیل استقبال مردم این خط را تعطیل کنیم، اما چندین جلسه با کارشناسان مختلف برگزار کرده و نهایتا احساس کردیم جان مردم به خطر می‌افتد.

شهردار تهران با بیان اینکه ایمن‌سازی این خط شش ماه به طول می‌انجامد، گفت: امیدواریم زودتر از موعد پیش‌بینی شده خط افتتاح شود تا بتوانیم تا قبل از نوروز این خط را در اختیار مردم قرار دهیم اما واقعیت این است که بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده شش ماه ایمن‌سازی این خط طول می‌کشد.

نجفی در پاسخ به این سوال که گویا امروز خط ۷ مسافرگیری می‌کرده است، گفت: شب گذشته اطلاعیه‌ای در این زمینه صادر کردیم اما برخی شهروندان این اطلاعیه را ممکن است ندیده باشند و بر همین اساس طی یکی دو روز آینده در این خط مسافرگیری خواهد شد اما بعد از دو روز این خط تعطیل می‌شود.

وی افزود: به مسافرانی که از این خط استفاده کردند، مداوم گوشزد شد که این خط پس‌فردا تعطیل می‌شود.

شهردار تهران همچنین در مورد ورود قطارها نیز گفت: گسترش حمل‌ونقل عمومی و به خصوص مترو از مهم‌ترین برنامه‌های شهرداری تهران است که امیدواریم ظرف ماه و سال‌های آینده به ظرفیت قابل قبولی در این زمینه برسیم.

نجفی با بیان اینکه گسترش حمل‌ونقل عمومی به دلیل آسایش و آرامشی که برای مردم به ارمغان می‌آورد جزو برنامه‌های اصلی شورای شهر و شهرداری خواهد بود، گفت: خوشبختانه شورای اقتصاد نیز مصوبه‌ای در خصوص خرید ۱۰۰۰ واگن از محل فاینانس داشته است که مناقصه بین‌المللی ۶۳۰ واگن امیدواریم تا پایان آبان انجام شود تا تکلیف مناقصه خرید واگن که باید با همکاری شرکت خارجی و داخلی باشد، مشخص شود، اما دقت داشته باشید این تزریق واگن حداقل ۱٫۵ سال به طول می‌انجامد.

وی با بیان اینکه این قطارها به خط کلاهدوز تزریق می‌شوند، گفت: امیدواریم با تزریق این قطارها یک دقیقه سرفاصله حرکت مترو در این خط کاهش یابد. هر چند که متروی تهران به حدود ۲۰۰۰ واگن احتیاج دارد که با برپایی مناقصات مختلف امیدواریم این مهم جبران شود.

وی همچنین از رونمایی ۳۰ دستگاه اتوبوس تک‌واگن خبر داد و گفت: این اتوبوس‌ها با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی خریداری شده و امیدواریم دولت در توسعه مترو که ستون فقرات حمل‌ونقل است و همچنین توسعه و نوسازی اتوبوس‌ها به شهرداری کمک کند، چرا که از سال ۸۹ تاکنون خطوط نوسازی نشده و ما با اتوبوس‌هایی مواجه هستیم که بیش از ۱۰ سال عمر دارند و مردم از این زمینه ناراضی هستند.

شهردار تهران افزود: امید است دولت در زمینه ارائه یارانه بلیت مترو و اتوبوس و همچنین خرید اتوبوس کمک کند.

نجفی در مورد سرانجام بزرگراه شهید شوشتری نیز گفت: قرار شده است در مدیریت شهری جدید در مورد مسائل اختلافی، کمیته کارشناسی با سازمان‌های مربوطه تشکیل شود که در زمینه بزرگراه شوشتری نیز جلسه برگزار خواهیم کرد.

 

منبع: ایسنا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.21)
1327.7
2.7
مثقال طلا (%0.84)
619900
5200
سکه امامی (%0.03)
1485750
500
دلار (%0)
4563
یورو (%0)
5719
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.