قربانی:

وزیر اقتصاد باید توان فرماندهی در شرایط جنگ اقتصادی را داشته باشد

وزیر اقتصاد باید توان فرماندهی در شرایط جنگ اقتصادی را داشته باشد

یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت انتخاب فردی با برنامه مشخص از سوی دولت به عنوان وزیر اقتصاد گفت که در شرایط جنگ اقتصادی نیازمند کسی هستیم که بتواند فرماندهی کند.

علی قربانی  اظهار کرد: نمایندگان از مدتی قبل در نامه‌ای خواستار تغییر ترکیب تیم اقتصادی دولت بودند، اما این تغییر تنها در بانک مرکزی انجام شد. ما معتقد بودیم که نیازمند یک تیم اقتصادی منسجم، هماهنگ و متناسب با شرایط فعلی هستیم و با توجه به این‌که این تغییر از سوی دولت اتفاق نیفتاد نهایتا استیضاح وزیر اقتصاد انجام شد.

به گزارش تجارت‌نیوز،قربانی با اشاره به موافقت مجلس شورای اسلامی با استیضاح وزیر اقتصاد، گفت: وزیر آینده اقتصاد باید هم سوابق اجرایی لازم را داشته باشد و هم مبانی علم اقتصاد را بشناسد و برنامه و اهداف کلان و منسجم در حوزه اقتصادی داشته باشد. این‌که طبق قانون رئیس کل بانک مرکزی با پیشنهاد وزیر اقتصاد و تصویب هیات وزیران منصوب می‌شود هم به این معناست که نهادهای دیگر در دولت نیز باید وزیر اقتصاد را قبول داشته باشند و شیخوخیت او را بپذیرند.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که وزیر اقتصاد جدید باید راه‌حلی برای برون رفت از وضعیت فعلی ارائه دهد، تصریح کرد: قطعا این فرد باید مورد وثوق اقتصاددان‌ها و تیم اقتصادی دولت باشد و برنامه‌های خوبی ارائه کند. ما در شرایط جنگ اقتصادی نیازمند کسی در این سمت هستیم که بتواند فرماندهی کند و نوعی هماهنگی و هم‌افزایی بین قوای سه‌گانه و نهادهای دیگر ایجاد شود.

وی با بیان این‌که وزیر جدید اقتصاد باید نقش فعالی در ستاد تدابیر ویژه ایفا کند و برنامه‌های خود را برای مقابله با شرایط فعلی ارائه کند، افزود: با توجه به تجاربی که از تحریم‌ها وجود دارد وزارت اقتصاد باید با رویکرد فعالانه و نه منفعلانه حرکت کند و در جلسات سران قوا برنامه‌های خود را تبیین کند.

منبع:ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند