وزیر راه و شهرسازی: بارنامه کاغذی حذف شود

وزیر راه و شهرسازی با اتقاد از کاغذبازی‌های فعلی گفت: وقتی می‌توان با استفاده از حمل‌و‌نقل ترکیبی از ظرفیت‌های این کریدور در حال حاضر استفاده کرد چرا باید هنوز به شیوه سابق عمل شود؟

امروز نمایشگاه صنعت حمل و نقل شروع به کار کرد. افتتاحیه این نمایشگاه که هر روز پذیرای مهمانان ویژه‌ای است، توسط وزیر راه و شهرسازی صورت گرفت.

به گزارش تجارت‌نیوز، عباس آخوندی در جمع خبرنگاران گفت: حمل و نقل ایران برای توسعه نیاز به رقابت‌پذیر بودن دارد و این حقیقت کتمان شدنی نیست.

وزیر راه و شهرسازی که در مراسم گرامیداشت روز حمل و نقل سخن می‌گفت، ادامه داد: حمل و نقل تأثیر بزرگی بر افزایش تولید ناخالص داخلی می‌گذارد.

او ادامه داد: قبل از انقلاب ما تنها ۵۴ هزار کیلومتر راه آسفالت در کشور داشتیم اما این رقم در حال حاضر به بیش از ۲۰۰ هزار کیلومتر افزایش یافته و در مبنای مقایسه ۴ برابر شده استو

به گفته او، در کنار آن تعداد وسایل نقلیه ایران نیز از حدود ۲ میلیون به بیش از ۲۰ میلیون رسیده و به شکل سالانه نیز بیش از یک میلیون خودرو پلاک‌گذاری می‌شود.

آخوندی با اشاره به سیاست‌های پنج‌گانه این وزارتخانه برای افزایش ایمنی در جاده‌ها تاکید کرد: ایمنی وضعیت جاده، وسیله نقلیه، نحوه اعمال قانون، امداد و نجات و بهبود رفتار رانندگان بخشی از این سیاست‌هاست که سال‌هاست برای عملی شدن آن‌ها تلاش کرده‌ایم.

آخوندی همچنین مدعی شد که در دوران صدارت او به سمت حمل و نقل هوشمند حرکت شده و افزود: مسائلی مانند سامانه‌های الکترونیکی و ارتباط حمل و نقل با آن‌ها شاهد مثال این ادعاست.

او همچنین گفت: از سوی دیگر زنجیره لجستیک به طور جدی پیگیری شده تا وضعیت جابه‌جایی بار از نقطه اول تا پایان مشخص شود.

وزیر راه و شهرسازی با اتقاد از کاغذبازی‌های فعلی گفت: تا چه زمانی می‌خواهیم منتظر بمانیم تا ریل از قزوین به آستارا برسد؟ وقتی می‌توان با استفاده از حمل‌و‌نقل ترکیبی از ظرفیت‌های این کریدور در حال حاضر استفاده کرد چرا باید هنوز به شیوه سابق عمل شود؟

به گفته وزیر راه، با توجه به موقعیت مناسب ایران در منطقه، باید در قیمت، زمان، ایمنی و کیفیت با همسایگان خود رقابت کنیم تا توان استفاده از حمل‌و‌نقل کشور به وجود آید.

 

منبع: پول‌نیوز

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند