اردوغان:

وضعیت اضطراری برای اقتصادمان خوب است

رجب طیب اردوغان گفت کسب و کارها باید از اعلام وضعیت فوق‌العاده در ترکیه خوشحال باشند چرا که این کار جلوی تروریسم را می‌گیرد و مانع از اعتصاب کارگران می‌شود.

مجلس ترکیه این هفته برای هفتمین مرتبه به تمدید وضعیت فوق‌العاده برای ۳ ماه دیگر رای داد که از زمان کودتای نافرجام ژوئیه ۲۰۱۶ برقرار بوده است. بزرگ‌ترین لابی تجاری این کشور پیش‌تر از مقامات ترک خواسته بود به این وضعیت خاتمه دهند.

به گزارش تجارت‌نیوز، اردوغان در سخنرانی خود در جمع فعالان خارجی بخش خصوصی ترکیه اعلام کرد: وضعیت فوق‌العاده تنها روی تروریست‌ها اثر می‌گذارد. اکنون با اعلام این وضع از اعتصابات کارگری نظیر اعتصاب شهر بورسا جلوگیری می‌شود. وقتی بازرگانان می‌گویند این وضعیت باید خاتمه پیدا کند ما را ناراحت می‌کنند. ما این کار را برای حفظ صلح در کشور ادامه می‌دهیم و اگر لازم شود برای دهمین بار نیز آن را تمدید خواهیم کرد.

اشاره اردوغان به اعتصابات ابتدای امسال کارگران خودروسازی شهر بورسا است که با دخالت مقامات و اخراج کارگران معترض پایان یافت. در زمان اعلام وضعیت اضطراری، اعتصابات و تظاهرات در خصوص حقوق اجتماعی می‌تواند با برخورد نیروهای امنیتی روبرو شود.

 

منبع:رویترز

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند