کد خبر: 128197

پاکستان در جمع ۱۰ شریک اول تجاری ایران است

مدیر کل دفتر بازرگانی آسیا و اقیانوسیه سازمان توسعه تجارت با اشاره به موافقتنامه تجاری ایران و پاکستان گفت: این کشور جز ۱۰ شریک تجاری اول ایران است. موسویان در مصاحبه با برنامه “روی خط اقتصاد” به رقم ۱ میلیارد و ۱۰۰ میلون دلاری مبادله تجاری در سال گذشته میان دو کشور اشاره و اظهار

سرویس گزیده‌ها -

مدیر کل دفتر بازرگانی آسیا و اقیانوسیه سازمان توسعه تجارت با اشاره به موافقتنامه تجاری ایران و پاکستان گفت: این کشور جز ۱۰ شریک تجاری اول ایران است.
موسویان در مصاحبه با برنامه “روی خط اقتصاد” به رقم ۱ میلیارد و ۱۰۰ میلون دلاری مبادله تجاری در سال گذشته میان دو کشور اشاره و اظهار کرد: دوسوم این رقم از سوی ایران و بقیه شامل واردات از پاکستان بوده است.
وی روند تجاری ایران و پاکستان در سال گذشته را مثبت ارزیابی کرد و افزود: مبادله هیئات تجاری، مذاکره در این رابطه و برگزاری نمایشگاه اختصاص ایران در کراچی با حق فروش از جمله دستاردهای مثبت سال گذشته بوده است.
موسویان ضمن پیچیده خواندن موافقتنامه های تجارت آزاد، اظهار کرد: امروز برغم انتشار برخی اخبار در رسانه های پاکستان، مذاکرات میان تیم مذاکره کننده سازمان توسعه تجارت ایران و وزارت بازرگانی پاکستان در جریان است.
وی از روند رو به رشد تعامل و همکاری تجاری میان دو کشور سخن گفت و افزود: در زمینه بانکی نیز در جهت حل مشکلات حرکت می کنیم؛ مذاکرات نیز در جریان می باشد و اشتیاق ادامه ی همکاری تجاری از سوی دو کشور دیده می شود.
موسویان با بیان اینکه تجارت یک میلیاردی از سوی بانک های دو کشور قابل داد و ستد است، تصریح کرد: هفته آینده کمیسیون مشترک ایران پاکستان در تهران بر گزار می شود و درباره روان سازی، توسعه و تنوع کانال های تبادل پول مذاکره خواهیم کرد.

گزیده‌های وب

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.57)
1334.3
7.53
مثقال طلا (%0)
608100
0
سکه امامی (%0)
1502500
0
دلار (%0)
4434
0
یورو (%0)
5572
0
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.